Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami. Policja przypomina podstawowe z nich.
Przed nami grudzień i koniec roku. To czas odpoczynku, ale również zwiększonych wydatków. Święta, Sylwester oraz następujące po nich ferie to wydarzenia, które mogą bardzo nadwyrężyć domowy budżet. Jak się do nich przygotować, by nowego roku nie rozpocząć z pustym portfelem?
Życzymy Państwu spokojnego i radosnego wejścia w Nowy Rok 2015 a w nim wielele szczęścia, zarówno od święta jak i na codzień
Początek roku sprzyja podejmowaniu różnego rodzaju postanowień. Niestety nie zawsze udaje nam się w nich wytrwać przez dłuższy czas. Jednym z tego typu postanowień jest oszczędzanie długoterminowe, czyli na emeryturę bądź tzw. fundusz na czarną godzinę.
Blisko 90 procent Polaków chciałoby wejść w Nowy Rok z czystym, niezadłużonym kontem. Jednakże – z wielu względów – często kończy się tylko na deklaracjach.
Życzymy Państwu spokojnego i pieknego wejścia w Nowy Rok 2014 a w nim wielu szczęśliwych dni, zarówno tych wyjątkowych jak i zwykłych.
O tej porze roku chyba nic się tak świetnie nie sprzedaje jak szampan. Tradycja bezwzględnie wymaga świętowania Nowego Roku z kieliszkiem tego trunku. Większość ludzi wie, że napój swą nazwę zawdzięcza Szampanii, regionowi w północno-wschodniej Francji, gdzie jego produkcja jest największa, ale właściwie na tym nasza wiedza się kończy. Oto kilka ciekawostek dotyczących szampana.
Google również w szampańskim nastroju. Sylwestrowe "doodle" prowadzi do stron poświęconych nadchodzącej zmianie roku.
Co kraj to obyczaj, nic więc dziwnego, że i Nowy Rok obchodzony jest w różnych zakątkach świata w odmienny sposób. Owszem, pewne elementy się powtarzają, niemal nigdzie nie brakuje głośnej muzyki, tanecznej zabawy i fajerwerków, ale to nie wszystko - świętowanie wiąże się z rozmaitymi rytuałami.
Na pierwszym miejscu w rankingach warunków szczęśliwego życia Polaków królują kwestie zdrowotne. Wyprzedzają one nawet udane małżeństwo oraz dzieci. 82 proc. Polaków uważa, że ich zdrowie jest w ich własnych rękach, a 84 proc. wierzy, że w „zdrowym ciele zdrowy duch” - wynika z raportu „USP Zdrowie – Style Zdrowia Polaków 2013”.
Nieodmiennie nadchodzi ten okres w roku, kiedy ludzie podejmują postanowienia noworoczne, obiecując sobie, że z pomocą rodziny rzucą palenie albo schudną. W przypadku wielu osób realizowanie tych postanowień jest uzależnione od zachęt, ale według brytyjskich badań przeprowadzonych przez Instytut Psychiatrii King's College London, nie ma nic złego w nagradzaniu ludzi za zmianę zachowań związanych ze zdrowiem dopóki się to sprawdza.
Życzymy Państwu radosnego wejścia w Nowy Rok 2013 a w nim wielu radości i wyjątkowych chwil ale także szczęśliwych "zwykłych" dni spędzanych wspólnie z Tymi, których kochacie.
Do noworocznych życzeń dołączyła się wyszukiwarka Google. Dziś, wchodząc na jej główną stronę zobaczymy specjalnym logo, poświęconym przełomowi lat. Google przygotowało także noworoczną aplikację.
Nieudaną imprezę sylwestrową można reklamować, podobnie jak źle wykonaną usługę fryzjerską, czy kosmetyczną. A organizator ponosi odpowiedzialność za pozostawione w szatni płaszcze czy za rzeczy zostawione w pokoju hotelowym. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował porady dotyczące praw konsumenckich tych osób, które zamierzają hucznie powitać Nowy Rok
Dla wielu z nas Nowy Rok to nowy początek. Okazja do podsumowania dotychczasowych osiągnięć i porażek oraz czas snucia planów na przyszłość. Aby swoje zamierzenia lepiej sprecyzować, przyzwyczailiśmy się do podejmowania noworocznych postanowień. Dzięki nim ukierunkowujemy swoją aktywność, a konsekwentne działania zwiększają szanse na powodzenie. Co jednak zrobić, by dążenie do realizacji postanowień nie utknęło w martwym punkcie już drugiego stycznia?