Kto by pomyślał, że nawet historia pomidora może być fascynująca? Na przykład początkowo był wielkości wiśni, a dopiero Majowie i Aztekowie wyhodowali z niego owoc o znacznie większych rozmiarach. A gdy trafił do Europy, to nikt nie chciał go jeść, ponieważ krążyła plotka, że owoc ten powoduje niebezpieczny szał miłosny lub jest trucizną.
Kancelaria BSO Prawo & Podatki już po raz piąty organizuje Aukcję Charytatywną na rzecz dzieci z chorobą nowotworową z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.
Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli Ministerstwo Zdrowia musi poprawić wdrażanie „Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych". Kontrolerzy podkreślają, że część dotychczasowych przedsięwzięć jest zbyt kosztowna, źle zaplanowana, źle nadzorowana i mało efektywna.
3 września na rynek trafi wydanie specjalne miesięcznika Świat Nauki pt. „Nadzieje onkologii", stanowiące zbiór jedenastu artykułów o problemach dotyczących chorób nowotworowych. Partnerem numeru jest firma farmaceutyczna Sanofi-Aventis.
Zespół naukowców, na czele którego stali badacze z Wielkiej Brytanii, zidentyfikował wadę genetyczną, która może powodować zwiększone ryzyko zachorowań na raka jajników.
W Krakowie rozpoczęło swą działalność Centrum Psychoonkologii. Jego uruchomienie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego i Urzędu Miasta Krakowa.
Pomimo początkowych problemów związanych z ustawodawstwem, liczba leków biopodobnych obecnych na rynku europejskim będzie rosnąć. Atrakcyjność tego rynku zwiększy postrzeganie ich jako taniej i skutecznej alternatywy dla tradycyjnych leków.
Badania dowodzą, że dzięki olejowi zachowujemy zdrowie i młodość, a nasz mózg sprawniej funkcjonuje. Dlaczego przeciętny Polak jest życiowo mądrzejszy od mieszkańca innego państwa Europy? To proste - bo ma więcej oleju w głowie.
Ośmiu lekarzy z warszawskiego Centrum Onkologii za prowadzenie przez trzy lata szkoleń dla lekarzy rodzinnych, zarobiło prawie dwa miliony złotych. Kwestię, czy przy wydawaniu pieniędzy przeznaczonych na leczenie nowotworów nie popełniono przestępstwa, ma wyjaśnić ABW - informuje TVN.
W dniach 5, 6 i 7 lutego 2009 r. w warszawskich oraz wrocławskich przychodniach odbywać się będą „Dni Dobrych Nawyków", obejmujące bezpłatne konsultacje lekarskie oraz spotkania z lekarzami: internistami, kardiologami, urologami i gastrologami.
15 stycznia odbędzie się uroczysta premiera kalendarza „Dbamy o Nasze Życie!” przygotowanego w ramach kampanii „Chronię życie przed rakiem szyjki macicy”. W kalendarzu na 2009 rok pojawi się 12 znanych Polek, które wraz ze swoimi przyjaciółkami przypominają nie tylko o konieczności profilaktyki raka szyjki macicy, ale także zwracają uwagę na naszą odpowiedzialność za zdrowie bliskich i przyjaciół.
Czy w Polsce mamy do czynienia z epidemią otyłości? Trudno na tak postawione pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, tym bardziej, że nie dysponujemy najświeższymi, wiarygodnymi źródłami informacji. Skoro zatem nie jesteśmy pewni, to może warto zadać sobie pytanie: czy grozi nam epidemia otyłości? Wiele wskazuje na to, że tak.
Modna kolekcja „Cała Ja!” - YES Charms Collection wzbogaciła się o nową srebrną zawieszkę w formie „Różowej wstążeczki”, która jest międzynarodowym symbolem walki z rakiem piersi.
W niektórych przychodniach w Łodzi pojawiły się ostrzeżenia przed stosowaniem preparatów zawierających wyciąg z huby. Jest ona reklamowana jako specyfik posiadający działanie antynowotworowe, podczas gdy tak naprawdę może spowodować martwicę wątroby i śmierć – pisze dziennik Polska.
Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski zwrócił się do Minister Zdrowia Ewy Kopacz o podjęcie działań zapewniających osobom dorosłym odpowiednie standardy postępowania z zakresu opieki paliatywno – hospicyjnej. Chodzi tu głównie o wyeliminowanie dyskryminacji wobec pacjentów umierających z powodu innych schorzeń niż nowotwory.