Ryan O'Neal, życiowy partner Farrah Fawcett, oświadczył, że aktorka "nie leży jeszcze na łożu śmierci".
Ruszyła kampania społeczna „Badaj znamiona! Dzień Walki z Czerniakiem", której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem raka czerniaka, poszerzenie wiedzy Polaków na jego temat, a także zachęcenie do systematycznej profilaktyki. Czerniak złośliwy, będący jedną z najgroźniejszych zmian nowotworowych skóry, zdiagnozowany odpowiednio wcześnie, jest wyleczalny w 90 proc.
Federacja Stowarzyszeń „Amazonki" zainaugurowała kampanię „Sprawdzaj, póki jest różnica", która ma zachęcić kobiety do poddawania się badaniom profilaktycznym piersi.
Z przeprowadzonego niedawno badania naukowców z University of Washington, którego rezultaty opublikowano na łamach „Journal of Investigative Dermatology", wynika, że kofeina pomoże zmniejszyć ryzyko pojawienia się raka skóry.
9 marca o godzinie 19.00 w warszawskim Teatrze Narodowym odbędzie się charytatywny „Koncert dla Gabrysi". Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację zmagającej się z nowotworem Gabrieli Kownackiej - aktorki Teatru Narodowego, znanej także z roli Anki w serialu „Rodzina zastępcza".
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych poinformował, że lek Avastin stosowany - niezgodnie z zatwierdzonymi wskazaniami - w leczeniu wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej, może powodować ciężkie zapalenia gałki ocznej.
Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Michigan (University of Michigan School of Medicine) odkryli nowy rewolucyjny sposób wykrywania raka prostaty, a konkretnie jego najbardziej agresywnych form często prowadzących do śmierci.
Naukowcy z różnych ośrodków medyczno-badawczych w Izraelu i Stanach Zjednoczonych (1) przeprowadzili badania możliwości leczenia chorób neurodegeneracyjnych za pomocą neuronowych komórek macierzystych. Okazało się, że taka terapia może doprowadzić do rozwoju nowotworu w organizmie pacjenta.
W Warszawie ruszyła akcja Fundacji Viva! propagująca sterylizację zwierząt domowych. Autorzy kampanii podkreślają, że w polskich schroniskach żyje już ok. 16 000 bezpańskich kotów i 70 000 psów, dlatego najlepszą metodą, żeby nie powiększać tej i tak bardzo dużej liczby, jest sterylizacja.
4-go lutego obchodzono Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Wspomniany dzień ustanowiony został na Światowym Szczycie do Walki z Rakiem zorganizowanym pod egidą prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO w lutym 2000 roku w Paryżu.
Jak wynika z sondy przeprowadzonej na stronie www.rak-prostaty.pl większość osób odwiedzających ten program uważa, że badania profilaktyczne na obecność nowotworu prostaty mężczyźni powinni rozpoczynać od 30. i 40. roku życia - takiej odpowiedzi udzieliło 72% biorących udział w ankiecie.
72 - letnia Hanna Niewiadomska z Gdańska domaga się od swego pracodawcy odszkodowania za utracone zdrowie. Pani Hanna zachorowała na raka płuca, choć sama nigdy nie paliła, ale przez wiele lat była tzw. biernym palaczem - pisze Dziennik Bałtycki.
21 stycznia w Rzeszowie odbyła się uroczysta inauguracja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Pacjentów z Rakiem Prostaty i Ich Bliskich „Rak to nie wyrok" w województwie podkarpackim. Honorowy patronat nad akcją w regionie podkarpackim objął Zygmunt Cholewiński, Marszałek Województwa Podkarpackiego.
U otyłych kobiet ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika jest znacznie wyższe niż u tych, które nie mają problemów z utrzymaniem odpowiedniej wagi – ostrzegają onkolodzy z amerykańskiego National Cancer Institute.
W województwie pomorskim rozpoczęła się akcja „Zbadaj swoje płuca”, która jest częścią Pomorskiego Pilotażowego Programu Badań Przesiewowych Raka Płuca. Program skierowany jest do mieszkańców województwa pomorskiego z grupy wysokiego ryzyka zachorowania na raka płuca: osób w wieku 50 - 75 lat, palących papierosy co najmniej 20 lat.