Światowej sławy trębacz, Chris Botti postanowił wesprzeć kampanię społeczną „Rak. To się leczy!”. Muzyczna gwiazda zagra tej jesieni w sześciu polskich miastach. Koncerty trębacza będą okazją do przypomnienia ich słuchaczom, że do walki z nowotworem wystarczy kilka prostych kroków.
Spożycie błonnika jest związane ze zmniejszeniem przedwczesnej śmiertelności z różnych powodów (chorób układu krążenia, chorób zakaźnych układu oddechowego, raka, itp.). Innymi słowy, dostarczanie sobie błonnika to gwarancja długowieczności.
Spędzili razem ponad sześć dekad, wychowali dwóch adoptowanych synów. Pozostali z sobą do końca, zmarli w odstępie czterech godzin trzymając się za ręce - oto niezwykła historia wielkiej miłości.
Osoby cierpiące na choroby nowotworowe narządów rodnych nie mogą w pełni cieszyć się letniego wypoczynku, tak jakby tego chciały. Leczenie nowotworu nie zawsze pozwala np. na opalanie się. Program „Jestem przy Tobie” zapytał Barbarę Jobdę – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych o to, czy kobiety w trakcie leczenia i bezpośrednio po nim powinny szczególnie uważać na słońce, jakie aktywności fizyczne są wskazane latem, a także jak się przygotować do wakacyjnych podróży.
W okresie wakacji większość z nas korzysta z kąpieli słonecznych. Pomimo rosnącej świadomości dotyczącej zagrożeń, które wynikają z promieniowania UV, nie maleje liczba sympatyków opalania. Jeżeli już decydujemy się na korzystanie z promieni słonecznych, warto robić to odpowiedzialnie, aby uniknąć przykrych konsekwencji. O zagrożeniach związanych z opalaniem, czerniaku i możliwościach jego leczenia rozmawiamy z Beatą Jasińską, dermatologiem i dermatochirurgiem ze Scanmed Multimedis.
Rak trzustki to bardzo często wyrok śmierci. Przed długi okres nie daje żadnych objawów, a gdy wreszcie zostanie wykryty, jest go bardzo trudno wyleczyć. Dokładna przyczyna jego powstawania nie jest znana. Wiadomo jedynie, że ryzyko zachorowania zwiększa się z wiekiem. Niestety – prace nad znalezieniem metody zwalczania tej choroby, jak dotąd nie są efektywne.
Nowotwory stanowią obecnie drugą przyczynę (pierwsza to choroby serca i układu krążenia) śmierci w zakresie globalnym. Badania dowiodły, że poza czynnikami genetycznymi, na rozwój różnych form raka wpływ ma styl życia, w tym dieta. Poniżej przedstawiamy listę produktów, które wykazują silne działanie antynowotworowe.
Eksperci podkreślają, że ważne dla zdrowia jest spożycie odżywianie owoców i warzyw, które są najsilniej związane ze zmniejszeniem ryzyka chorób przewlekłych.
Kobiety żyją dłużej i częściej doświadczają samotności w związku z wdowieństwem. To jednak nie jedyna sytuacja związana z izolacją - okazuje się, że starsze kobiety, które zmagają się z jakąś poważną chorobą, są bardziej narażone na rozwód.
Choroba nowotworowa i wynikające z niej operacje, zwłaszcza narządów rodnych i piersi sprawiają, że kobiety czują się mniej atrakcyjne i tracą zainteresowanie życiem seksualnym. Temu ostatniemu elementowi życia nie sprzyjają także skutki uboczne operacji ginekologicznych, jakimi są zrosty w obrębie narządu rodnego. Program „Jestem przy Tobie” zapytał dr n. med. Krzysztofa Gawrychowskiego, Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Ginekologii Onkologicznej dla Mazowsza o to, czym są zrosty i jak im zapobiegać.
Pacjent, u którego podejrzewa się chorobę nowotworową, musi być jak najszybciej zdiagnozowany i rozpocząć leczenie, dlatego w onkologii nie będzie limitów. Na szybką terapię będą składały się trzy etapy: diagnostyka, leczenie oraz skoordynowana opieka długofalowa po zakończonej terapii – takie są założenia przedstawionego dziś przez ministra zdrowia pakietu onkologicznego.
Jak wynika z amerykańskiego rocznego raportu, w 2010 roku choroba Alzheimera spowodowała śmierć znacznie większej ilości osób niż się spodziewano. Demencja może być nawet trzecią najczęstszą przyczyną śmierci w USA.
Myślisz o treningu, ale jakoś nie masz okazji, by się zaangażować? Potrzebujesz motywacji do podjęcia ćwiczeń? Oto lista, którą trzeba przejrzeć. Przedstawiono dziesięć naukowo udowodnionych powodów, dla których warto "się przemóc" i zacząć regularnie ćwiczyć.
Od dawna wiadomo, że problemy z uzębieniem mają znaczący wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się, że również choroby na które cierpimy mają swoje konsekwencje w stanie zębów. Cukrzyca, problemy żołądkowe, niedobór witaminy D czy nawet zwykłe przeziębienie mogą mieć zły wpływ na zęby. Jak uniknąć wad zgryzu, próchnicy czy zniszczonego szkliwa i cieszyć się pięknym, pełnym uśmiechem?
Eutanazja jest zakazana w Szwajcarii, ale wspomagane samobójstwo - dozwolone. Uczeni z Uniwersytetu w Bernie postanowili zbadać czynniki społeczno-ekonomiczne z nim związane.