Psy są zaskakująco skuteczne w rozpoznawaniu raka płuc, wynika z austriackiego projektu pilotażowego. Uczeni sądzą, że wyniki te potencjalnie oferują nadzieję na wcześniejszą, ratującą życie diagnozę.
Nowotwory nie znają granic. Prócz ogromnych cierpień fizycznych i emocjonalnych, jakie powodują u chorych, potężnie nadwyrężają europejskie kieszenie. Wyniki nowych badań wskazują, że UE wydatkowuje każdego roku 124 mld EUR na pokrycie kosztów związanych z nowotworami.
Obecnie firmy spożywcze dodają znaczne ilości fosforanów do wody mineralnej i innych przetworzonych produktów spożywczych, takich jak: mięso, sery, pieczywo. Uczeni znaleźli jednak dowody, że wysoki poziom fosforanów przyspiesza objawy starzenia się.
Wyniki ostatnich badań mających na celu dostosowanie terapii raka do konkretnego pacjenta jednoznacznie wskazują, iż przebieg raka płuc zależny jest od tego, czy pacjent jest kobietą, czy też mężczyzną. Kolejne ważne doniesienie to informacja, iż niektórzy pacjenci w podeszłym wieku cierpiący na raka płuc mogą być skutecznie poddani leczeniu chemioterapią. Wyniki tych badań opublikowane zostały w Journal of the American Medical Association i są ostatnimi z całej serii eksperymentów, które wykazały, że rak jest dużo bardziej złożony genetycznie niż lekarze przypuszczali jeszcze kilka lat temu.
Dziś w Warszawie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł profesor Zbigniew Religa, wybitny kardiochirurg oraz polityk i działacz publiczny. Profesor Religa walczył z nowotworem - był operowany, po nawrocie choroby został poddany kolejnej operacji i chemioterapii. Miał 70 lat.
Groźba raka, przestroga lekarza – to czynniki, które wpływają na to, że starszym ludziom łatwiej jest rzucić palenie. Do wniosków takich doszli brytyjscy naukowcy z Duke University Medical Center.
26 września w rodzinnym domu niedaleko miasta Westport zmarł Paul Newman. Miał 83 lata. Powodem śmierci aktora był rak płuc.
Regularne kontrolowanie stanu swojego organizmu to szansa na szybkie wyleczenie ewentualnych chorób – podkreślają specjaliści. Czas jest szczególnie ważny, gdy chodzi o choroby nowotworowe.
Zaskakującą zależność, pomiędzy zmianami w stawie kolanowym a rozwojem raka płuc, odkryli włoscy naukowcy.
Palenie szkodzi, wbijają nam od lat do głowy. Skoro tak, to dlaczego tyle milionów ludzi na świecie nadal pali i trudno im zerwać z nałogiem? I dlaczego roślina uznawana za leczniczą stała się największym trucicielem ludzkości?
Zmarł Allen Carr - autorytet i wzór dla wielu wałczących z nałogiem palaczy. Rzuciwszy palenie ponad 20 lat temu postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, uczynił to pisząc ,,Łatwy sposób na rzucenie palenia". Książka została przetłumaczona na 20 języków i sprzedana w 7 milionach egzemplarzy.
Francuscy naukowcy informują, że nowy test krwi jest pomocny wykrywaniu raka płuc we wczesnej fazie, kiedy to choroba jest jeszcze możliwa do wyleczenia.