Ageizm, czyli dyskryminacja ze względu na wiek, jest nierzadkim zjawiskiem na rynkach pracy na całym świecie. Tym bardziej dojrzali kandydaci i ci już pracujący muszą się starać, by uzyskać, bądź zachować pracę. Aby temu przeciwdziałać, zaczęto wdrażać programy aktywizacji zawodowej dla osób po 50. roku życia i organizować kampanie przeciwdziałające streotypizowaniu starszych pracowników. Sami seniorzy jednak, muszą wykazać się pewnymi cechami i działaniami, które ułatwią im zdobycie upragnionego etatu.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego. Święto ustanowiono na mocy rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 2006 roku.
Badania wykazały, że osobom starszym dłużej zajmuje przejście na pasach dla pieszych podczas korzystania z telefonu komórkowego lub słuchania muzyki.
Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez nowych technologii. Takie urządzenia, jak telewizory, telefony komórkowe czy komputery istotnie zmieniły sposób na życie. Niemal wszyscy przyznają, że na lepsze. Okazuje się jednak, że użytkowanie tych nowoczesnych sprzętów ma też negatywne konsekwencje - np. zaburza sen.
Przedstawiciele generacji X (pokolenia ludzi urodzonych między 1965 a 1985 rokiem), nie zaś osoby młodsze (tj. generacja Y- pokolenie wyżu demograficznego z lat 80-tych) mają największy udział w rozwoju internetowych sieci społecznościowych. Dojrzali pracownicy chętnie korzystają z nowych technologii, by nawiązywać i utrzymywać kontakty biznesowe.
Niemal połowę naszego życia na jawie spędzamy patrząc na ekran komputerów, telewizorów i rozmawiając przez telefon. Przeciętny dorosły jest aktywny przez 15 godzin i 45 minut w ciągu dnia, z czego 45 procent czasu poświęca na gadżety, wynika z badań.
Billy Bob Thornton zdradził, że ma "paranoję" na punkcie nowoczesnych technologii. Aktor twierdzi, że produkowane w dzisiejszych czasach, wymyślne gadżety, obrócą się przeciwko ludzkości.