7-letnia kobieta zadaje kłam przekonaniu, że starsi niewiele wiedzą o nowych technologiach - sędziwa Olive Horrell jest nimi zafascynowana i jej marzeniem było zobaczyć, jak pracuje się w Google, firmie, która wdraża nowinki technologiczne.
Senior i nowoczesne urządzenia mobilne? Wielu osobom zestawienie takie wydaje się abstrakcją, jednak i badania i praktyka wskazują, że osoby starsze doskonale dają sobie radę z obsługą najnowocześniejszych nawet tabletów, smartfonów czy czytników e-booków. Zwłaszcza jeśli uczą się ich używać w sposób spokojny i systematyczny. Objęta patronatem Senior.pl książka „Cyfrowy świat seniora. Smartfon, tablet i nie tylko” autorstwa Alicji Żarowskiej-Mazur zachęca do takiego właśnie poznawania mobilnych urządzeń i technologii.
Posiadanie partnera na liście znajomych w mediach społęcznościowych nie sprzyja długowieczności związku, mówi amerykański terapeuta Ian Kerner.
Nowe technologie znacząco zmieniają nasz styl życia. Do tego stopnia, że to, co niegdyś było charakterystyczne dla określonego wieku, przestaje mieć znaczenie. Rozwój techniki znacznie rozwinął nasze możliwości i osłabił ograniczenia wynikające z postępującego procesu starzenia się.
98-letnia Millie Browne jest najprawdopodobniej najstarszą twórczynią gier na smartfony, pisze Herald Sun. Pani Browne stworzyła gry dla App Store, internetowego sklepu firmy Apple.
Oto znak czasu: więcej godzin poświęcamy na surfowanie w Internecie niż na sen.
Jeśli często korzystasz ze smartfona lub tabletu, twoja skóra szybciej się zestarzeje.
Używając smartfonu stymulujemy swój mózg, mówią eksperci.
Umiejętność korzystania z Internetu, a przez to pozostawanie w kontakcie z najbliższymi, sprzyja lepszemu starzeniu się.
Dzięki użytkowaniu komputera można osłabić ryzyko demencji nawet o 40 procent.
114-letnia Anna Stoehr postanowiła założyć konto na Facebooku, ale musiała wpisać nieprawdę odnośnie wieku, bo formularz zgłoszeniowy nie przewiduje tak sędziwych użytkowników...
Europejskie domy wypełnione są nowoczesną elektroniką, a z samych urządzeń - smartfonów, tabletów czy telewizorów korzystamy coraz dłużej - już 7,7 godzin dziennie. Jak wszechobecna technologia zmienia nasze relacje z najbliższymi i przyjaciółmi?
Obywatele Unii Europejskiej muszą przygotować się na podniesienie swoich kwalifikacji cyfrowych. Wymusza to na nich rozwój Internetu, który powoli przenika wszystkie dziedziny życia stwarzając nowe zawody i modyfikując stare. Według szacunków Komisji Europejskiej do 2020 r. aż 90 proc. miejsc pracy będzie wymagało e-umiejętności.
Jednym z głównych powodów, dla których Robert Redford zgodził się na występ w superprodukcji "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" była jego ciekawość.
Pomimo systematycznie rosnącej liczby seniorów mających dostęp do internetu, tylko 11 procent Polaków powyżej 65. roku życia korzysta z dobrodziejstw sieci – wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. Okazuje się, iż jest to jeden z najniższych wyników wszystkich grup wiekowych w kraju. Jak przekonać seniorów do aktywności w internecie?