Gdzie jest mięsień sukcesu? Dlaczego Amerykanie nie ćwiczą? Ile robimy kroków dziennie? I wreszcie czy spacer jest dobry na wszystko? Poszukaliśmy odpowiedzi na te i inne pytania. Chodzi przecież o nasze zdrowe.
Cellulit i obrzęki, to najczęstsze powody, dla których kobiety wiosną i latem zakrywają nogi. Co zrobić, żeby pozbyć się problemu i pochwalić się sexy nogami? Specjaliści mają na to prosty sposób.
Aż 87 procent Polek poprawiłoby coś w swoim wyglądzie - wynika z raportu, przeprowadzonego na zlecenie marki Gatta. Najbardziej niezadowolone ze swojego wyglądu są młode kobiety w wieku 18-24 oraz 25-34 lata. Kobiety po 55. roku życia najchętniej poprawiłyby sobie brzuch oraz talię.
Jest wiele sposobów na utrzymanie nóg w dobrej kondycji. Bez względu na to czy jesteś zapracowaną bizneswoman, młodą mamą, babcią czy studentką pamiętaj, że wystarczy naprawdę niewiele, aby cieszyć się ich pięknem i zdrowiem. O nogi powinno się dbać zawsze, bez względu na wiek, włączając do ich pielęgnacji zarówno zabiegi kosmetyczne, jak i ćwiczenia.
Problem estetyczny czy poważna choroba, czy sport chroni przed żylakami, a może wystarczy stosować specjalne rajstopy? Na przewlekłą niewydolność żylną choruje w Polsce 42 procent społeczeństwa, a wciąż nie mamy wystarczającej świadomości na ten temat.
Około 40 procent Polaków bez względu na wiek boryka się z żylakami. W tej grupie jest trzy razy więcej kobiet niż mężczyzn. Objawy niewydolności żylnej są zwykle u wszystkich podobne i niestety dokuczliwe – uczucie ciężkich, zmęczonych nóg, które nękają skurcze, obrzęki, drętwienie i ból. To już nie jest problem natury estetycznej, to schorzenie, którego nie należy bagatelizować.
Aż 72 procent kobiet w wieku 25-55 lat miewa z różnych powodów problemy z wydolnością żylną kończyn dolnych. Dolegliwości te częściej występują u starszych badanych. I choć większość Polek orientuje się w przyczynach bólu i cięzkości nóg, tylko jedna piąta z nich sięga po preparaty przeciwdziałające takiemu stanowi.
Letnia pora roku, wbrew pozorom, nie sprzyja zdrowiu naszych nóg. Wysokie temperatury rozszerzają naczynia krwionośne i utrudniają przepływ krwi w stronę serca. W efekcie powstają obrzęki. Upał potęguje także uczucie ciężkości nóg. Niejednokrotnie pojawiają się nieestetyczne pajączki. W takiej sytuacji możemy sięgnąć po środki farmakologiczne, jednak warto spróbować na początek zaradzić problemom w inny sposób.
Przewlekła niewydolność żylna dotyczy połowy dorosłych Polek! Skala choroby jest ogromna na całym świecie. Żylaki i pajączki często postrzegane są jako defekt kosmetyczny. U kobiet nogi są jedną z części ciała powszechnie uznawanych za atrybut atrakcyjności. Chowanie ich za długą spódnicą czy spodniami to nie rozwiązanie problemu! – mówi dr n. med. Joanna Bartlewicz-Wójcik specjalista chirurg.
Nogi niosą nas przez świat i życie. Często nie zdajemy sobie sprawy ile codziennie pokonujemy na nich kilometrów. Piękne, zgrabne, smukłe, długie czy umięśnione są obiektem podziwu, kojarzone są z młodą sylwetką. Myśląc o osobie w wieku podeszłym najczęściej widzimy starca z laseczką, który idzie krokiem schorowanym, powolnym, niepewnym i drżącym. Ludziom młodym i zdrowym trudno czasem zrozumieć, iż nie zmarszczki powodują, że komuś nie chce się poruszać, a nogi i stopy, które po prostu bolą, ponieważ są chore.
Zmęczone, opuchnięte nogi to częsty problem Polaków. Wielu z nas cierpi również z powodu żylaków. Co czwarty odczuwa tego rodzaju dolegliwości przynajmniej od czasu do czasu.
Grupa Japońskich naukowców przedstawiła w Tokio parę cybernetycznych nóg, które bez trudu radzą sobie ze schodami co może sprawić, że wózki inwalidzkie nie będą już potrzebne.