Jest jednym z najstarszych i najwartościowszych napojów świata. W Chinach znana od ponad 4500 lat. W chińskiej medycynie zielona herbata jest podstawą niemalże każdej tradycyjnej terapii. Chińczycy używają jej do leczenia zaburzeń trawiennych, rozstrojów żołądka, zatruć alkoholowych, a także bólów głowy, zaburzeń koncentracji czy kłopotów ze wzrokiem.
Choć od lat na niemal całym świecie prowadzone są kampanie informujące o szkodliwości palenia, uzależnienie od nikotyny to nadal bardzo poważny problem.
Nowy rok jest świetną okazją do zmian. Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest rzucenie palenia. Chcesz pozbyć się nałogu, ale boisz, że przytyjesz? Skorzystaj z pomocy doradcy żywieniowego.
Regularne kontrolowanie stanu swojego organizmu to szansa na szybkie wyleczenie ewentualnych chorób – podkreślają specjaliści. Czas jest szczególnie ważny, gdy chodzi o choroby nowotworowe.
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Akcja będzie obchodzona w całej Polsce. W Warszawie, 15 listopada, na placu Konstytucji otwarta zostanie uliczna Poradnia Pomocy Palącym. W ramach akcji ulicami stolicy jeździć będą tramwaje opatrzone hasłem „Tylko dla palaczy, którzy chcą rzucić palenie”, gdzie będzie można uzyskać porady jak rzucić palenie. Przejazd takim tramwajem będzie bezpłatny.
Najstarsza mieszkanka Czarnogóry skończyła 113 lat, mimo iż przez większość swojego życia paliła papierosy.
Palenie szkodzi, wbijają nam od lat do głowy. Skoro tak, to dlaczego tyle milionów ludzi na świecie nadal pali i trudno im zerwać z nałogiem? I dlaczego roślina uznawana za leczniczą stała się największym trucicielem ludzkości?
Lato, a więc czas urlopów i wyjazdów to dobra okazja do rzucenia palenia. W bezstresowej atmosferze łatwiej o sukces, nie zmarnuj, więc okazji i jeśli nadal jest palaczem wykorzystaj te wakacje na rozstanie się z nałogiem.
W Polsce, gdzie pali 35 proc. osób, palenie to nadal problem społeczny. Nałóg palenia przyczynia się do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych. Jedną z nich jest przewlekła obturacyjna chorób płuc (POChP). W POChP palenie jest główną przyczyną zachorowania. Dlatego bardzo niepokojące jest, że chorzy na POChP, którzy wiedzą, że palenie przyspiesza zgon, ciągle palą papierosy.
Zmarł Allen Carr - autorytet i wzór dla wielu wałczących z nałogiem palaczy. Rzuciwszy palenie ponad 20 lat temu postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, uczynił to pisząc ,,Łatwy sposób na rzucenie palenia". Książka została przetłumaczona na 20 języków i sprzedana w 7 milionach egzemplarzy.
Choroby serca są największą przyczyną zgonów w Polsce. Chorują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Szacuje się, ze około 1,8 mln osób cierpi na choroby serca, ponad 800 tys. Polaków doświadczyło dusznicy bolesnej, a ponad 400 tys. osób miało epizod związany z niedokrwieniem mięśnia sercowego – nie wiedząc o jego wystąpieniu.
Dziś w Światowym Dniu Rzucania Palenia rozpoczyna się ogólnopolska akcja „Rzuć palenie razem z nami”, która ma zachęcić palaczy do zerwania z nałogiem. Tegoroczna inicjatywa odbywa się pod hasłem „Każdy papieros niszczy Twoje zdrowie”. Organizatorem akcji jest Centrum Onkologii w Warszawie we współpracy z Fundacją Promocji Zdrowia.
Palenie oraz dym papierosowy zabija, i to nie tylko ciebie, ale także twoich najbliższych przebywających w twoim otoczeniu. Co pięć minut na skutek palenia papierosów umiera palacz. Zachęcamy do jak najszybszego zerwania z nałogiem, prezentujemy kilka faktów na temat palenia oraz rady, które pomogą ostatecznie uwolnić się od śmiercionośnego "dymku z papierosa".
Wprowadzanie zakazu palenia tytoniu w miejscach publicznych staje się coraz popularniejsze - wynika z sondażu przeprowadzonego wśród Europejczyków. 80 procent z nich popiera takie restrykcje. Najwięcej zwolenników jest wśród mieszkańców państw, które ograniczenia już wprowadziły.
Tytoń będzie największym zabójcą 21 wieku. Według ostatnich raportów, jego szkodliwe działanie będzie przyczyną śmierci miliarda ludzi na całym świecie, 10 razy więcej, niż w 20 wieku.