Uczeni z Karolinska Insitutet w Sztkoholmie ostrzegają, że menu bogate w przetworzone czerwone mięso sprzyja niewydolności serca.
U osób z depresją i obturacyjnym bezdechem sennym mogą osłabnąć objawy depresji dzięki nocnym urządzeniom do poprawy oddychania.
„Niebieska pigułka" swą sławę zawdzięcza przede wszystkim pomocy przy zaburzeniach erekcji, ale okazuje się, że może mieć szersze zastosowanie. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie, ponieważ lek zwiększa przepływ krwi, w określonych przypadkach może być użyteczny w chorobach serca.
Jak odkryli uczeni z University of Illinois Centre for Cardiovascular Research, oleinian, zdrowy tłuszcz znajdujący się np. w oliwie z oliwek, wspomaga w pracy chory mięsień sercowy.
Osoby chore na cukrzycę cechują się sześć razy większym ryzykiem niewydolności serca, nawet jeśli cukrzyca jest prawidłowo leczona.
Jak wynika z nowych szwedzkich badań, mężczyźni, którzy lubią raczyć się takimi produktami, jak salami czy szynka, są bardziej narażeni na problemy z sercem.
Schizofrenicy cechują się dwukrotnie wyższym ryzykiem rozwoju demencji w porównaniu do pacjentów bez tej choroby.
Pacjenci, którzy mają za sobą niewydolność serca, powinni być bardzo ostrożni przy zażywaniu tabletek nasennych. Cechują się znacząco wyższym ryzykiem hospitalizacji, a nawet śmierci po przyjęciu takich leków.
W najbliższą niedzielę 25 maja na Rynku Głównym w Krakowie będą miały miejsce obchody pierwszego ogólnopolskiego Dnia Świadomości Niewydolności Serca. Będzie to okazja, do tego, by czołowi przedstawiciele kardiologii krakowskiej i dyscyplin pokrewnych mogli zwiększyć zdrowotną świadomość społeczeństwa związaną z niewydolnością serca. W Polsce już prawie 1 milion osób zmaga się z tymi dolegliwościami.
Wampiry miały rację? Zastrzyk z młodej krwi może odmłodzić mózg starych myszy, wynika z nowych badań Stanford University School of Medicine.
Uczeni przeanalizowali dane niemal 63 tysięcy Norwegów, którzy przeszli badania oceniające zdrowie fizyczne i psychiczne. Okazuje się, że depresja może zwiększać ryzyko niewydolności serca.
Jak wynika z badań zaprezentowanych na spotkaniu American Heart Association, odpowiednie zachęcanie do korzystania z ziół i przypraw - zamiast soli - powoduje znaczące zmniejszenie konsumpcji sodu.
Szacuje się, że nawet trzy czwarte wizyt lekarskich związanych z dolegliwościami spowodowanymi stresem. Okazuje się, że współcześnie jest jedną z najpowszechniejszych przypadłości, która wywołuje szereg poważnych problemów ze zdrowiem.
Starsi mężczyźni, którzy spędzają większość czasu na siedząco, cechują się zwiększonym ryzykiem niewydolności serca.
Osoby z łuszczycą są bardziej podatne na niewydolność serca. Ryzyko jest tym wyższe, im bardziej nasilony jest rozwój łuszczycy.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem