Według badań, problem nietrzymania moczu może dotyczyć nawet co ósmej kobiety przed 40-tym rokiem życia i co drugiej po przebytej menopauzie. To problem wyjątkowo wstydliwy. Zdarza się, że panie ukrywają to schorzenie nawet przed własnym lekarzem. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że można je skutecznie leczyć. Terapia zachowawcza jest jednak zwykle długa, trudna i nie zawsze przynosi efekty. Skutecznym rozwiązaniem może być nieinwazyjny zabieg przy użyciu lasera.
Nietrzymanie moczu to uciążliwa i wstydliwa dolegliwość, która przeszkadza w codziennym życiu. To jednak nie wszystko, z nowych badań wynika, że może wskazywać wcześniejszą śmierć.
Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, który sprawia, że pacjenci czują się zakłopotani i nie mają poczucia panowania nad własnym ciałem. Chorzy ograniczają życie towarzyskie i intymne, a to znacznie osłabia jakość życia. Jednakże poza aspektami społeczno-emocjonalnymi, choroba przynosi problemy praktyczne, więc warto nauczyć się je osłabiać.
W przypadku wystąpienia dolegliwości związanych z pęcherzem nadreaktywnym, a co za tym idzie problemem ze znacznie nasilonym częstomoczem i/lub nietrzymaniem moczu z parcia, zarówno kobiety jak i mężczyźni często ograniczają lub całkowicie rezygnują ze zbliżeń z partnerem. Czy rzeczywiście choroba może niekorzystnie wpływać na relację w związku? Dlaczego tak się dzieje? Co możemy zrobić, aby nie czuć się skrępowanym w sytuacji intymnej?
Problemy urologiczne to jedne z najbardziej wstydliwych chorób, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Lęk przed badaniem, zakłopotanie, nieznajomość terminologii medycznej skutecznie zniechęcają pacjentów do wizyty u lekarza. Dodatkowo, dolegliwości te związane są ze sferą intymną - panowie obawiają się spadku potencji, a dla wielu z nich jest to wyznacznik męskości. Co zrobić, aby odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem?
Do tej krępującej sytuacji może dochodzić podczas kichania, kaszlania, szybkiego marszu, wchodzenia po schodach czy schylania się. Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM), bo o nim mowa, może dotyczyć każdego – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak kobiety narażone są na tę dolegliwość znacznie częściej. Niezależnie od płci, większość chorych wstydzi się mówić o swoim problemie i latami stara się go ignorować. Tymczasem, by pozbyć się tej przykrej przypadłości w wielu przypadkach wystarczą np. odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne. W pozostałych pomagają metody chirurgiczne. O wysiłkowym nietrzymaniu moczu, jego przyczynach i sposobach radzenia sobie z nim mówi dr n. med. Tomasz Radomański Szpitala Żagiel Med w Lublinie.
Jeśli nie chcesz mieć problemów z pęcherzem, ogranicz kawę, alkohol i czekoladę, radzą eksperci.
Rak prostaty to druga najczęstsza forma nowotworu u mężczyzn na świecie i piąta przyczyna zgonów związanych z rakiem u mężczyzn.
Problem nietrzymania moczu, w skrócie NTM, dotyczy około 4 milionów Polaków. Dolegliwość ta częściej diagnozowana jest u kobiet, niż u mężczyzn. Nie powinno się jej lekceważyć, gdyż nieleczona może przyczynić się do powstania wielu schorzeń, jak np. zapalenia układu moczowego. Współczesna medycyna estetyczna proponuje wiele rozwiązań, które skutecznie wspomagają leczenie tej przypadłości.
Nietrzymanie moczu (NTM) to kłopotliwy problem, który dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn. W skali kraju ta dolegliwość dotyczy około 4 milionów Polaków. Problemu nie należy bagatelizować - nieleczone nietrzymanie moczu może prowadzić do powstawania innych schorzeń. Dolegliwościom można zaradzić nie rezygnując z aktywnego trybu życia.
Nietrzymanie moczu jest krępującą dolegliwością i może być trudne do zarządzania. Tym bardziej warto wiedzieć, jakie produkty mogą intensyfikować objawy.
Nietrzymanie moczu inaczej inkontynencja to schorzenie, na które cierpi coraz więcej osób, prawie tyle samo co na katar sienny. Ze względu na różny przebieg i skalę tego problemu może on dotyczyć zarówno osób we wczesnym, średnim lub późniejszym etapie życia. Szacuje się, że 1 na 4 kobiety i 1 na 8 mężczyzn spotyka się z inkontynencją w swoim życiu. Nie mniej jednak należy pamiętać, że można zaradzić każdej formie i skali tego schorzenia, jednocześnie nie rezygnując z aktywnego i prawie tak swobodnego trybu życia jak osoby zdrowe.
Jak wynika z raportu amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób, ponad 50 proc. seniorów cierpi na nietrzymanie moczu.
Higiena intymna to nie wszystko, co możemy zrobić, by utrzymywac w zdrowiu te części swojego ciała. Równie ważna jest także odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne, a nawet ilość wypijanych płynów. Zaniedbania w tej kwestii mogą prowadzić do dyskomfortu ale także do poważniejszych dolegliwości.
Dojrzały wiek oznacza (zwykle) duże doświadczenie, życiową mądrość i większy dystans do siebie i świata. To psychika. Fizyczne oznaki upływu czasu natomiast nie są tak pozytywne. Oto, jakim modyfikacjom ulega organizm po pięćdziesiątce. Zobacz, jakich problemów można się spodziewać.