Działania poprawiające nastrój mogą zmniejszyć poziom stanu zapalnego u osób z chorobą zapalną jelit.
Starsze kobiety zmagające się z nietrzymaniem moczu mogą osłabić objawy dolegliwości dzięki ćwiczeniom takim jak: joga, a także rozciąganie i wzmacnianie.
Jeśli z wiekiem odczuwasz bardziej nagłą potrzebę udania się do łazienki, nie jesteś sama. Kobiety po menopauzie w wieku 45-54 lata są bardziej narażone na zespół pęcherza nadreaktywnego (overactive bladder syndrome OAB). Ponadto otyłość i mnogie porody zwiększają ryzyko wysiłkowego nietrzymania moczu (WNM).
Jeśli z wiekiem coraz częściej odczuwasz nagłą potrzebę, by udać się do łazienki, nie jesteś sama. Kobiety po menopauzie w wieku 45 - 54 lat są bardziej narażone na zespół pęcherza nadreaktywnego (overactive bladder, OAB). Co więcej, otyłość i wielokrotne porody zwiększają ryzyko wysiłkowego nietrzymania moczu.
Objawy nietrzymania moczu u kobiet w średnim wieku są związane z niższym poziomem aktywności fizycznej.
Leki powszechnie stosowane w różnych schorzeniach, w tym przy alergiach, przeziębieniach, nadciśnieniu i depresji, mogą mieć zwiazek ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia łagodnych zaburzeń myślenia i pamięci, szczególnie u osób z genetycznymi czynnikami ryzyka choroby Alzheimera.
Preparaty ziołowe mogą stanowić alternatywę dla hormonalnej terapii zastępczej (HTZ) w leczeniu objawów pomenopauzalnych, czytamy w The Obstetrician and Gynaecologist.
Ciśnienie krwi, które obniża się, gdy się wstaje, wiąże się z osłabieniem i upadkami u osób starszych, wynika z nowych badań.
Doświadczanie stresu i niepokoju sprawia, że odczuwa się równocześnie nagłą potrzebę oddania moczu. Dlaczego tak się dzieje?
Myśląc o noworocznych postanowieniach, nie ograniczajmy się jak zwykle do rzucania palenia i drastycznej diety odchudzającej. Warto pamiętać, by na liście znalazły się przede wszystkim te postanowienia, które będą długotrwałą inwestycją w zdrowie i pomogą cieszyć się dobrym samopoczuciem przez cały następny rok.
Nietrzymanie moczu traktowane jest jako powszechna dolegliwość w starszej populacji i niestety zazwyczaj pozostaje nieleczona. Jest jednak bardzo istotnym problemem zdrowotnym i społecznym, znacznie wpływającym na jakość życia pacjentów. Nietrzymanie moczu jest jednak dolegliwością, którą można skutecznie leczyć.
Każdy z nas od czasu do czasu o czymś zapomina, ale jeśli zjawisko to nasila się, może być za nie odpowiedzialny któryś z poniższych czynników (jeden lub kilka jednocześnie).
Problemy z erekcją mogą być osłabiane nie tylko przy pomocy farmaceutyków, także określone ćwiczenia fizyczne pomagają w zachowaniu sprawności seksualnej.
Nietrzmanie moczu to wstydliwa, bardzo nieprzyjemna dolegliwosć, która obniża jakość życia. Można ją jednak znacznie ograniczyć dzięki praktykowaniu jogi.
Jak wynika z nowych badań, pewne rodzaje leków antycholinergicznych, głównie te stosowane w leczeniu depresji, Parkinsona i nietrzymania moczu, mogą zwiększać ryzyko rozwoju demencji.
Zdarzenia związane z ekstremalną pogodą (np. powódź) niszczą zdrowie psychiczne