Powszechnie wiadomo, że stres negatywnie wpływa na zdrowie psychiczne. Od jakiegoś zcasu jest również jasne, że zaburza też zdrowie fizyczne, np. jeśli jest przewlekły, osłabia układ odpornościowy. Teraz ustalono, że może niszczyć także zęby.
Długie godziny pracy i presja czasu nie sprzyjają zdrowiu. Stres pogłebia kłopoty z samopoczuciem i codziennym funkcjonowaniem. Na co szczególnie zwrócić uwagę, gdy praca wiąże się z podwyższonym stresem?
Pogoda ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie i może także zwiększać lub osłabiać objawy określonych chorób. Temperatura, ciśnienie i inne składniki aury nierzadko „odczuwamy w kościach". Sprawdź, jak warunki pogodowe przekładają się na problemy zdrowotne.
Stres jest wpisany w nasze życie, ale to nie znaczy się do niego przyzwyczajamy. Najchętniej pozbylibyśmy się jego odczuwania, tak jest nieprzyjemny i osłabiający. Chroniczny stres bywa trudny do zwalczenia i nierzadko potrzeba do tego profesjonalnej pomocy, ale ogarniający nas stres z powodu różnych zdarzeń na co dzień można relatywnie łatwo zmniejszyć.
Na całym świecie na zespół jelita drażliwego cierpi nawet 15 procent ludzi. Jest to wstydliwa i uciążliwa dolegliwość, która może zaburzać normalne funkcjonowanie.
Joga może pomóc w walce z depresją. Kilka tygodni jej parktykowania daje szanse na istotne osłabienie objawów choroby.
Tort czy ciastka mogą kojarzyć się z przyjemnymi dla podniebienia i ogólnego nastroju chwilami, ale w istocie cukier nie służy mentalnemu samopoczuciu, mówią badacze z University College London.
Sezon urlopowy w pełni, z czego Polacy chętnie korzystają - z badań wynika, że coraz więcej podróżujemy, choć wcale nie muszą być to dalekie wyjazdy, bo coraz częściej decydujemy sie na pozostanie w kraju. Bez względu na wybór miejsca, wakacje mogą być udane lub nie, a w dużej mierze zależy to od... naszego nastawienia.
Wystarczy „prosto stanąć", aby osłabić objawy depresji, mówią badacze z Uniwersytetu w Auckland w Nowej Zelandii.
Unikanie tego, co niepokoi lub wymaga rozwiązania, nie „załatwi sprawy", a raczej pogłębi tarapaty, ale przewrotny tytuł tekstu ma zachęcać innego spojrzenia na dręczące nas kłopoty, a nie kapitulacji przed nimi.
Chcesz dobrze wypaść przed potencjalnym pracodawcą, znajomym, dziewczyną? Uważaj na język ciała. Dzięki niemu, bez względu na wypowiedziane słowa, możesz wiele zyskać, lub wszystko stracić.
Wielu ludzi ma tendencję do częstego zmaartwiania się, co osłabia jakość ich życia, zazwyczaj więc raczej radzi się, jak ograniczyć myślenie o kłopotach. Okazuje się jednak, że i zamartwianie się może mieć dobre efekty. Zobacz, jakie.
Zamartwianie niszczy nam życie - odbiera radość i wpędza w depresyjne nastroje. Nie pozostaje bez wpływu zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. A łatwo wpaść w spiralę myśli pełnych trosk i niepokoju, bo życie dostarcza doń wielu powodów. Warto z tym walczyć, by móc „swobodniej oddychać" na co dzień.
Psy to jedne z tych zwierząt, które najlepiej „dogadują" się z człowiekiem. Świetnie rozpoznają nasze emocje i odczytują nasze zachowania. Na przestrzeni wieków stały się jednymi z najwierniejszych towarzyszy ludzi i mają na nas bardzo dobry wpływ - dzięki nim lepiej czujemy się i fizycznie, i psychicznie. Towarzystwo psa to skuteczny sposób na pokonanie samotności i osłabienie objawów depresji.
Demencja to jedna z głównych przyczyn niepełnosprawności i niesamodzielności osób starszych na całym świecie. Choroba dotyczy niemal 50 milionów ludzi, a liczba pacjentów będzie się zwiększała ze wzgledu na starzenie się społeczeństw. Zobacz, jak rozpoznać dolegliwość.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem