Bylica pospolita (Artemisia vulgaris) to wieloletnia roślina powszechnie występująca w Europie, Azji i północnej Afryce. Chińczycy od wieków stosują jej suszone liście w termopunkturze, tradycyjnej technice leczenia poprzez oddziaływanie ciepłem na odpowiednie punkty na ciele. Bylica jest też dość powszechnie wykorzystywana jako środek pobudzający trawienie i wspomagający menstruację. Sądzi się, że zioło pomaga również w depresji i łagodzi napięcie.
Zabiegi medyczne wzbudzają niepokój i w związku z tym wielu pacjentów otrzymuje leki osłabiające lęk. Okazuje się, że muzykoterapia może być równie dobrym środkiem uspokajającym.
Jeśli często się martwisz i rzadko opuszczają cię negatywne myśli, twoje zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne słabnie.
Ostatnio mamy coraz więcej naukowych dowodów na przemożny wpływ stanu flory jelitowej na nasze zdrowie - i fizyczne, i psychiczne. Kolejne badania odkrywają coraz to nowe oddziaływanie mikrobiomu. Teraz pokazano, że jego skład i ilość może wpływać na poziom odczuwanego lęku.
Bób św. Ignacego to suplement wytwarzany ze Strychnos ignatii, czyli drzewa z rodziny Loganiaceae, pochodzącego z Filipin i niektórych części Chin. Roślina została po raz pierwszy opisana przez czeskiego jezuitę pracującego na Filipinach, brata Georga Kamela, który nazwał jej owoc bobem św. Ignacego (od założyciela zakonu Ignacego Loyoli).
Warto ćwiczyć stoicki spokój - lęk i zdenerwowanie przyspieszają proces starzenia się.
Jeśli po bogatej towarzysko wizycie w sanatorium czy udanej imprezie rodzinnej budzisz się z bardzo nieprzyjemnym uczuciem opuszczenia, to zupełnie naturalne, ale jeżeli zaczynasz wpadać w panikę na myśl o spędzeniu jakiegoś czasu w pojedynkę, może być objaw monofobii.
Lawenda jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych w aromaterapii zapachów. Sprawdza się m. in. jako „pachnidło" w świecy i olejek do kąpieli - nie tylko dlatego, że zapach tej rośliny jest uważany za przyjemny, ale także ze względu na jego realnie relaksujący efekt. Nowe badania potwierdzają, że aromat lawendowy pomaga osłabić niepokój.
Każdy z nas od czasu do czasu odczuwa niepokój w związku z jakimś konkretnym wydarzeniem, czy nawet bez uświadomionej wyraźnej przyczyny. Jeśli jednak często odczuwamy niepokój i jest on nasilony, może oznaczać zaburzenia, które znacznie osłabiają jakość życia.
Ogólnie rzecz ujmując, samotność nie jest dobra ani dla zdrowia fizycznego, ani psychicznego, ale odrobina czasu z samym/samą sobą pomaga osłabić lęk i niepokój.
46 procent Polaków wybierających się w podróż obawia się zgubienia, zniszczenia lub kradzieży dokumentów, bagażu lub pieniędzy – wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy. Na liście zmartwień 45 proc. podróżujących jest bezpieczeństwo pozostawionego mieszkania, a co trzeci zapytany boi się o swoje zdrowie na wyjeździe.
Po jedzenie sięgamy nie tylko, gdy jesteśmy głodni, ale z wielu różnych powodów, w tym pod wpływem rożnych emocji, zarówno przyjemnych, jak i tych, których chcemy się pozbyć. To z kolei prowadzi do kłopotów z zachowaniem ustalonej diety i może sprawić, że przybierzemy na wadze.
Johimba jest znana i stosowana w Afryce jako lekarstwo od starożytności. Roślinę wykorzystywano do różnych celów, m. in. na gorączkę, kaszel, czy choroby serca. Niedawno ustalono, że moze być pomocna przy łagodnej depresji oraz zaburzeniach erekcji.
Wskaźnikiem niepokoju kobiet w średnim wieku obwód talii może być istotnym wskaźnikiem niepokoju u kobiet w średnim wieku.
Nowe badanie potwierdziły, że zdrowa dieta jest korzystna zarówno dla umysłu, jak i ciała. Jeśli jesz odpowiednie ilości warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych, możesz liczyć na niższe ryzyko depresji.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem