Zolpidem, jeden z leków na bezsenność, może pomóc pacjentom po udarze szybciej wrócić do zdrowia.
Osoby starsze także powinny prowadzić zdrowy tryb życia, aby móc liczyć na dobre samopoczucie. Nie wolno „spocząć na laurach". Aktywność w młodszym wieku nie daje profitów „na zawsze" - trzeba dbać o siebie przez cały czas.
29 października obchodziliśmy Światowy Dzień Udaru Mózgu promowany przez World Stroke Organization.
Lato to czas, kiedy staramy się być bardziej aktywni i chętniej spędzamy czas wolny na świeżym powietrzu, ciesząc się urokami słońca. Nie wszyscy jednak mogą swobodnie korzystać z wakacyjnej aury. Osoby cierpiące na łuszczycę, często żyją w poczuciu skrępowania z powodu zmian na skórze i nie mogą w pełni czuć się „zwyczajnie aktywnymi” w trakcie najcieplejszych miesięcy w roku. W takich momentach często potrzebują wsparcia i akceptacji. Między innymi z myślą o nich powstała wyjątkowa, ogólnopolska inicjatywa „Zwyczajnie Aktywni”, która realizowana jest już po raz trzeci.
Dobra wiadomość z Włoch dla osób zagrożonych chorobą Parkinsona: dzięki rewolucyjnej technice stymulacji bezprzewodowej można zdalnie włączać i wyłączać komórki nerwowe. Nowa terapia daje nadzieje na dobre efekty leczenia i jest niemal bezinwazyjna.
Szok, żal i przygnębienie – to pierwsze uczucia towarzyszące osobom, które w wyniku wypadku drogowego utraciły sprawność fizyczną. W ślad za nimi idzie dezorganizacja dotychczasowego życia. Zmierzenie się z niepełnosprawnością i dostosowanie do odmienionej rzeczywistości jest długotrwałe i wymaga wsparcia.
Bono, wokalista i lider grupy rockowej U2 skończył 65 lat. Zupełnie jednak nie zamierza zwolnić tempa. Artysta, który w ubiegłym roku przeżył poważny wypadek na rowerze, ponownie wsiadł na dwa kółka.
Na zaburzenia psychiczne cierpi 165 milionów Europejczyków. Z szacunków wynika, że liczba pacjentów ma wzrastać...
Amerykańscy uczeni odkryli związki, które zatrzymują produkcję białka o nazwie beta amyloid, substancji mającej udział w rozwoju choroby Alzheimera.
Bono wciąż nie wrócił do pełnej formy po wypadku na rowerze.
Niepełnosprawni, którzy na co dzień poruszają się dzięki przewodnikom, mają prawo odliczyć od swoich dochodów wydatki związane z opłaceniem tych osób. Inna ulga obejmuje koszty utrzymania psa asystującego.
W okresie świątecznym na ulicach miast i parkingach przy centrach handlowych panuje wzmożony ruch. Parkowanie auta w tym czasie staje się prawdziwym wyzwaniem. Niestety są kierowcy, którzy decydują się zająć miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji w kampanii „Uwalniamy koperty dla najbardziej potrzebujących!” zachęca do reagowania, gdy nieuprawnione auto zajmuje miejsce na kopercie.
Pod tym hasłem wystartowała najnowsza kampania społeczna Integracji, której celem jest zwrócenie uwagi, że osoby z niepełnosprawnością mają takie same potrzeby i podobne problemy, co pełnosprawni. W akcji, która została przygotowana z okazji 20-lecia organizacji, zgodziły się wziąć udział aktorki Grażyna Wolszczak i Agnieszka Więdłocha.
Wczoraj Zamek Królewski w Warszawie gościł uczestników gali, w czasie której wręczono nagrody w XII edycji konkursu „Człowiek bez barier”. W tym roku tytułem tym uhonorowano Janusza Świtaja. Przyznano również cztery wyróżnienia, które przypadły w udziale Małgorzacie Hałas-Koralewskiej, Krzysztofowi Jankowskiemu, Bartłomiejowi Skrzyńskiemu oraz Adamowi Feliksowi Czeladzkiemu, który otrzymał także Nagrodę Publiczności.
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczny temat to: „Zrównoważony rozwój: obietnica technologii" (Sustainable Development: The Promise of Technology).
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem