Najwyższa Izba Kontroli opublikowała wyniki kontroli stanu technicznego i przygotowania kolejowych obiektów dworcowych do obsługi pasażerów. Wnioski są jednoznaczne: polskie dworce są brudne, nie przystosowane do obsługi pasażerów, w tym także pasażerów niepełnosprawnych.
Do Komisji Etyki Reklamy wpłynęła skarga na reklamę telewizyjną usług ubezpieczeniowych Commercial Union. Po jej rozpatrzeniu Zespół Orzekający oddalił ją orzekając, że reklama nie narusza norm Kodeksu Etyki Reklamy i nie dyskryminuje osób starszych i niedołężnych.
"Widzisz, wiesz, kupujesz" to hasło kampanii społecznej na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych.
Do Izby Skarbowej w Katowicach wpłynęło zapytanie osoby niepełnosprawnej o możliwość zaliczenia napraw samochodu potrzebnego m. in. do przewozu na zabiegi leczniczo - rehabilitacyjne do wydatków na cele rehabilitacyjne. Podatniczka zapytała także, czy do tego rodzaju wydatków zakwalifikować można kupno kanapy odpowiedniej do jej ograniczeń ruchowych.
Moda na reorganizację domów opanowała amerykańskich seniorów. Będąc na emeryturze, właściciele zarówno niewielkich, jak i bardziej przestronnych mieszkań, co raz częściej decydują się na remonty, które dostosowują lokum do ich wymagań jako osób starszych. Seniorzy stają się liczną grupą konsumencką mającą sprecyzowane wizje wygodnego i funkcjonalnego mieszkania. Mogą je urzeczywistnić, gdyż dzieci opuściły już dom rodzinny, mieszkańcom zostaje więc do dyspozycji więcej przestrzeni i możliwości modyfikacji pomieszczeń.
Kobiety, które po 70 roku życia cierpią z powodu otyłości mogą stać się znacznie słabsze od kobiet, których waga jest w normie. W skrajnych przypadkach znaczna nadwaga może być przyczyną pewnego rodzaju niepełnosprawności.
Masz 50 lat i nadwagę? Pozbądź się jej jak najszybciej bo możesz stać się niepełnosprawnym emerytem, alarmują lekarze. Otyłym 50-latkom grożą także liczne choroby a krajom, w którym znajdzie się wiele starszych osób z nadmiarowymi kilogramami - nawet bankructwo systemu ubezpieczeń zdowotnych.
Niedawno opublikowane badania dowodzą, żę starsi ludzie cierpiący na nieuleczalne choroby takie jak rak czy choroby serca, są w stanie zaakceptować większy ból czy nawet niepełnosprawność ruchowąjako wynik leczenia, ale kategorycznie odrzucają możliwość pogorszenia się stanu ich umysłu.