Otyłość jest obecnie najpowszechniejszą formą nieodpowiedniego odżywiania się w większości krajów, a od 1990 roku jej wskaźniki rosną we wszystkich grupach mężczyzn, kobiet i dzieci.
Istnieje związek między zaburzeniami odżywiania a wielochorobowością fizyczną, czyli obecnością wielu różnych chorób.
Zarówno niedowaga, jak i nadwaga mogą wpływać na wiek, w którym kobiety doświadczają menopauzy.
Zwiększenie ilości białka w diecie i regularne picie herbaty lub kawy może pomóc zmniejszyć ryzyko złamania szyjki kości udowej u kobiet.
Otyłość to jeden z głównych problemów zdrowotnych na świecie w ostatnich dekadach, ponieważ wiele osób stosuje niezdrową dietę i nie ćwiczy regularnie.
Uczeni z University of Texas odkryli u myszy obwód neurologiczny, który po aktywacji zwiększał poziom stresu, jednocześnie zmniejszając chęć zwierząt do jedzenia.
Tempo chodzenia może wskazywać na poziom sprawności i szanse na długowieczność, mówią uczeni z Uniwersytetu w Leicester.
Wskaźnik masy ciała (Body MasssIndex, BMI) jest silnie związany z poziomem zagrożenia śmiercią z jakiejkolwiek przyczyny. Nowe brytyjskie badania pozwoliły na określenie, jaka jest relacja pomiędzy BMI i niebezpieczeństwem wcześniejszego zgonu.
Błonnik jest kluczem do walki z otyłością, mówią uczeni z Uniwersytetu Teksasu. Błonnik jest jednym z głównych składników, które pomagają w zachowaniu odpowiedniego poziomu masy ciała.
Waga może mieć wpływ na ilość ataków migreny, sprzyja ich częstszemu pojawianiu się, gdy ma się niedowagę lub nadmiar kilgramów.
Łatwo nam jest utyć, bo mechanizm przyswajania pożywienia działa tak, że łatwo wzbudza się u nas chęć dalszego jedzenia.
Warto zadbać o szczuplejszą sylwetkę. Otyłość nie tylko nie sprzyja zdrowiu fizycznemu, ma również negatywny wpływ na mózg.
Otyłość stała się poważnym globalnym problemem. Jest już powszechniejsza niż niedowaga.
Otyłość w średnim wieku może być czynnikiem ryzyka wcześniejszego rozwoju choroby Alzheimera.
Francuski Instytut Badań Lekarskich (l'Institut de veille sanitaire) zbadał częstość występowania otyłości i niedowagi u osób starszych. Okazuje się, że wskaźniki otyłości i szczupłości wśród tej populacji wiążą się ze zwiększonym ryzykiem utraty autonomii.