Właściwości zdrowotne wykazuje cała roślina, ale produkty lecznicze zawierają głównie kwiaty rumianku. Środki mające w składzie to popularne zioło mogą być przeznaczone do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Rumianek ceniony jest głównie jako środek działający rozluźniająco na system nerwowy oraz specyfik pozytywnie wpływający na układ pokarmowy, dobrodziejstw czynionych przezeń jest jednak znacznie więcej.
Coraz krótsze dni, deszcze, chłód…Nawet osoby w pełni zdrowia jesienią nie czują się najlepiej. A co mają powiedzieć ci, którzy mają kłopoty kardiologiczne, albo stale są zmęczeni. Może warto przy okazji sprawdzić poziom koenzymu Q10?
Głóg, roślina którą spotkać można w parkach i lasach, ma szerokie zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym.
Dializa otrzewnowa jest jedną z form leczenia przewlekłej niewydolności nerek. Może być wykonywana przez pacjentów samodzielnie w domu, co pozwala im na prowadzenie normalnego trybu życia.
Niedokrwistość czyli anemia diagnozowana jest w przypadku stwierdzenia niższych niż wskazuje norma wartości hemoglobiny i erytrocytów oraz objawów, jakie im towarzyszą. Wyróżnia się niemal 100 odmiennych typów niedokrwistości. W związku ze zróżnicowanymi przyczynami wystąpienia choroby, dzieli się ją jednak na trzy główne grupy: niedokrwistość pokrwotoczna (spowodowana utratą krwi), niedokrwistość wynikająca ze zmniejszonego wytwarzania krwinek czerwonych i zaburzeń wytwarzania hemoglobiny, niedokrwistość spowodowana skróconym czasem życia czerwonych krwinek.
Utrata wody jest naturalnym procesem, który zachodzi w naszym organizmie. Kiedy czujemy pragnienie sięgamy po różnego rodzaju napoje i nie przypuszczamy nawet, że ich nadmierne spożywanie może być przyczyną jeszcze szybszego tracenia wody.
Nie można czuć się najlepiej, kiedy lekarz stwierdzi u nas zespół przewlekłego zmęczenia. I zamiast martwić się, czy nie trawi nas jakaś bardzo groźna choroba, warto ustalić czy "sprawcą" zamieszania nie jest koenzym Q10, a właściwie jego niedobór.
W Polsce stałego dializowania wymaga ok. 12 tysięcy osób, a liczba ta wzrasta średnio o 7-10 procent rocznie. Tymczasem zaledwie 10 procent pacjentów stacji dializ INCP to osoby czynne zawodowo. Polacy powoli jednak przełamują schematy dotyczące dializoterapii - rośnie liczba dializ gościnnych. Pacjenci coraz częściej decydują się na wakacyjne wyjazdy i pełne życie zawodowe.
Podczas obywającego się przed kilkoma dniami ( 17-19 listopada 2006) w Warszawie V Międzynarodowego Sympozjum na temat postępów w chirurgii i transplantacji wątroby zaprezentowano system Promertheus- najnowocześniejszy sprzęt ratujący życie osobom z niewydolnością wątroby oraz ofiarom zatruć.
Akcja "Zbadaj nerki - Twój filtr życia" łączy profilaktykę, edukację i propagowanie zdrowego stylu życia. Każdy odwiedzający niepubliczną stację dializ Fresenius Nephrocare może - bezpłatnie i bez skierowania - wykonać podstawowe badania diagnozujące stan zdrowia nerek (poziom kreatyniny i glukozy we krwi), zmierzyć ciśnienie oraz skorzystać z fachowej porady nefrologa. Akcja przeprowadzana jest w różnych miastach na terenie całego kraju.
W krańcowej fazie choroby nerek znacząco wzrasta groźne dla życia ryzyko zaburzeń rytmu serca u pacjentów z wszczepionym rozrusznikiem (ICD)- informuje październikowe wydanie Heart Rhythm. Osoby chorujące na nerki i mające rozrusznik ICD żyją krócej niż ci, którym wszczepiono kardiowerter-defibrylator ICD i nie mają problemów z nerkami.
Już ponad 1,4 tys. osób poddało się bezpłatnym badaniom diagnozującym stan zdrowia nerek. Wcześniejsze edycje akcji prowadzone były w w Ostrowi Mazowieckiej, Tarnobrzegu, Wrocławiu, Żywcu i Zamościu. Kolejne, w najbliższych miesiącach odbędą się w Kraśniku, Puławach, Piotrkowie Trybunalskim i Mrągowie. Od dziś program prowadzony jest w Radomiu.
Nieinwazyjne dializy otrzewnowe u pacjentów z chorymi nerkami to na Zachodzie codzienność. W Polsce obecnie dializowanych jest około 14 tysięcy pacjentów, a jedynie 972 z nich korzysta z dializ otrzewnowych.
Doktor Dileep Chaurasia, indyjski profesor i specjalista w dziedzinie urologii stwierdził że obecnie problem nietrzymania moczu dotyczy co dziesiątej osoby powyżej 65-roku życia. W Indiach na tę dolegliwośc cierpi blisko 50 milionów ludzi.
Badania przeprowadzone przez dr Ewę Stachowską z Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie wykazały pozytywny wpływ oliwy z oliwek w postępowaniu po przeszczepie nerki. Wyniki badań opublikowano w prestiżowych amerykańskich i brytyjskich czasopismach naukowych.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem