Letnie upały stwarzają ryzyko odwodnienia, w tym utraty wody przez skórę. Źle nawodniona skóra staje się wiotka, mniej sprężysta i szybciej się starzeje. Dwa litry wody dziennie to minimum przy normalnej pogodzie, w trakcie upałów ilość spożywanej wody powinna wzrosnąć co najmniej dwukrotnie. Recepta na dobre samopoczucie i piękno skóry to także: witamina A oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, a zwłaszcza kwasy omega-3.
Jest popularnym elementem śniadań i traktowany jako zdrowa przekąska w ciągu dnia, ale jogurt ma wiele pożytecznych właściwości, więc może być wykorzystywany na różne sposoby. Oto kilka z nich.
Ogórki są nieodzownym elementem wielu sałatek i świetnym dodatkiem do rozmaitych dań (np. kiszone). Jednak na tym nie kończy się zastosowanie tych warzyw, bywają przydatne nie tylko kulinarnie, ale i dla urody oraz w gospodarstwie domowym. Oto lista niestandardowych zastosowań ogórków.
Oliwa z oliwek zrobiła niezwykłą karierę jako powszechnie polecany produkt o ważnych właściwościach prozdrowotnych. Ponieważ jest niezbywalnym składnikiem diety śródziemnomorskiej, wraz ze wzrostem popularności tego sposobu odżywiania się, oliwa stała się częstym „gościem" na naszych stołach. Może mieć jednak znacznie szersze zastosowanie niż jako produkt spożywczy - zobacz, do czego się przydaje.
Nieostrożne opalanie prowadzi do przyspieszenia rozwoju zmarszczek i innych objawów starzenia się, a także grozi rakiem skóry. Jakkolwiek coraz więcej ludzi ostrożniej zażywa kąpieli słonecznych, ciągle jednak w wielu miejscach na świecie nie chadza się do lekarza z powstałymi na skórze pieprzykami i innymi znamionami, pisze dailymail.co.uk.
Miód to jeden z najstarszych na świecie naturalnych produktów uznawanych za środek leczniczy. Nic dziwnego, odznacza się właściwościami przeciwbakteryjnymi, przeczyszczającymi i łagodzącymi różne dolegliwości. Od dawna jest jednocześnie stosowany jako przysmak. Zobacz niezwykłe zastosowania miodu.
Korzyści zdrowotne czekolady są bardzo szerokie. Okazuje się, że nie tylko wtedy, gdy się ją je... można stosować ten znany na całym świecie deser jako produkt do pielęgnacji skóry.
Odwodniona skóra to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Jest on szczególnie aktualny wiosną, kiedy skóra potrzebuje dodatkowej pielęgnacji, żeby mogła się zregenerować po zimowych miesiącach. Dbając o prawidłowe nawilżenie skóry należy pamiętać zarówno o dostarczaniu jej składników odżywczych z zewnątrz, jak i od wewnątrz – nawadniając ją od środka.
Kwiecień przynosi cieplejszą aurę, pąki drzew i więcej słońca, ale dla niektórych oznacza jednocześnie katar, kichanie, łzawienie oczu - wiosna to sezon alergii.
Zima sprzyja przesuszaniu skóry. Zamknięte pomieszczenia, obniżona intensywność wymiany powietrza, niska temperatura - wszystko to sprzyja mniejszej wilgotności i przekłada się na zarówno na pogorszenie funkcjonowania całego organizmu, jak i silne wysuszenie skóry.
Miód jest jedną z najstarszych na świecie substancji uznawanych za lecznicze. Jego silne właściwości przeciwbakteryjne i prozdrowotne czynią zeń dobry naturalny środek na wiele powszechnych problemów zdrowotnych.
Zbyt niski wzrost, za grube uda, zmarszczki - niemal każda kobieta bez namysłu wymienia mankamenty swojego wyglądu i prawie zawsze ma sobie coś do zarzucenia.
Co jednak zrobić, gdy przyjemna letnia pogoda zamienia się w upał, a lejący się żar z nieba odbiera nam przyjemność z wakacji, a na dodatek zagraża zdrowiu?
Zawartość lodówki decyduje nie tylko o rodzaju czekającej nas kolacji, może być jednocześnie świetnym zestawem kosmetycznym. Poniżej kilka pomysłów na to, jak produkty żywnościowe wykorzystywać w pielęgnacji urody.
Skóra kobiet po czterdziestce staje się bardziej sucha, często też traci dawny odcień i jędrność, pojawiają się także głębsze zmarszczki wokół ust i oczu. Takie zmiany to skutek coraz słabszego zatrzymywania wody. To najwyższy czas by zacząć o siebie dbać. Stosowanie odpowiednich zabiegów oraz kosmetyków może sprawić, że w dalszym ciągu skóra będzie wyglądała młodo i świeżo.