Meryl Streep korzysta z pomocy kota przygotowując się do ról. Czworonożny przyjaciel gwiazdy jest podobno doskonałym miernikiem aktorskiego kunsztu. Zwierzak towarzyszy Streep podczas nauki nowych ról i bardzo krytycznie ocenia jej warsztat.
Jak wynika z badań przeprowadzonych na Northwestern University (USA), osoby, które już znają jeden język obcy, znacznie łatwiej uczą się kolejnego niż pozostali. Poza tym, warto uczyć się obcej mowy, bo to dobra profilaktyka choroby Alzheimera.
Trwa rekrutacja na drugi trymestr Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego. Na chętnych czeka ponad 120 kursów, podzielonych na sześć bloków tematycznych: kultura i sztuka, języki i narody, człowiek i społeczeństwo, biznes, gospodarka i prawo, nauka i technika oraz człowiek i środowisko. Wiele zajęć cieszyło się w poprzedniej edycji tak wielką popularnością, że organizatorzy zdecydowali się uruchomić je ponownie. Pozostałe kursy to zupełnie nowe propozycje.
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles odkryli, że korzystanie z Internetu może poprawiać funkcjonowanie mózgu – takie wnioski znalazły się w raporcie opublikowanym przez American Journal of Geriatric Psychiatry.
Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Katarzyna Chałasińska – Macukow zainauguruje dziś nowy rok akademicki w Uniwersytecie Otwartym, który umożliwia wszystkim chętnym, bez względu na wykształcenie, branie udziału w zajęciach uniwersyteckich. Uroczysta inauguracja odbyła się dziś o godz. 18 w Auli im. A. Mickiewicza.
Już wkrótce zaczną się wakacje, od szkolnych zajęcia odpoczną nie tylko dzieci i młodzież ale także słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
Fundacja "Fundusz Współpracy" realizuje kampanię, której celem jest przekazanie szerokiej opinii publicznej informacji na temat innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie kształcenia przez całe życie, wypracowanych w ramach czteroletniej realizacji Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.
Pomysł utworzenia europejskiej biblioteki cyfrowej stał się realnym celem, który postawił sobie Parlament Europejski. Przyjęte we wrześniu br. sprawozdanie mówi, że udostępnione zostaną za darmo, wszystkim użytkownikom internetu, głównie dzieła sztuki i literatury. Parlament podkreśla, że dostęp do nich będzie możliwy we wszystkich językach europejskich.
Coraz więcej Polaków chce przeznaczyć swoje ciało po śmierci do celów naukowych. To nie tylko niezastąpiona pomoc dla studentów medycyny i lekarzy, ale również świadectwo, że coraz więcej ludzi uważa ciało za akcydens - informuje Metro.
Leszek Kołakowski, jeden z najznakomitszych współczesnych filozofów, obchodził wczoraj osiemdziesiąte urodziny.
Nowy rok szkolny będzie trzecim rokiem działalności Milanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Placówka w dalszym ciągu będzie oferowała wykłady, seminaria, spotkania z ciekawymi ludźmi, naukę języków obcych i kursy komputerowe. Starsi studenci, oprócz języka angielskiego, będą mogli uczyć się francuskiego i niemieckiego.
Nowy rok szkolny oznacza powrót do nauki nie tylko dla ludzi młodych, coraz popularniejsze Uniwersytety Trzeciego Wieku przeżywają oblężenie. Seniorom nie wystarcza standardowo rozumiany odpoczynek na emeryturze, nie chcą zajmować się jedynie obowiązkami domowymi czy rodzinnymi, poszukują aktywności nowego rodzaju. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie są właśnie wspomniane Uniwersytety.
94-letnia Phyllis Turner z Australii otrzymała tytuł magistra nauk medycznych. Studiowała na Uniwersytecie Adelajdy, za swój wyczyn zostanie prawdopodobnie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.
W wielu krajach Trzeciego Świata zdobywanie wiedzy jest przywilejem najbogatszych. Nie ma tam obowiązku uczęszczania do szkoły, a dzieci pozostawione są same sobie. Salezjański Ośrodek Misyjny proponuje program pomocy w kształceniu biednych dzieci z krajów misyjnych - Adopcję na odległość. Inicjatywa ta skierowana jest do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pokryć koszty nauki biednego dziecka.
Skąd się bierze woda w rurach, ile wody mieści się w człowieku, jak zbudować mini-oczyszczalnię wody? - odpowiedzi na te i inne pytania poznają dzieci uczestniczące w trzeciej edycji warsztatów organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w ramach projektu familijnego. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat oraz dla ich rodziców, dziadków lub opiekunów.