Fundacja Wspomagania Wsi rozpoczęła kolejny szkoleń informatycznych dla osób starszych – tym razem na Podkarpaciu.
Tylko 13 procent Polaków w wieku 55-64 lata korzysta z internetu, podczas gdy robi to 66 procent osób, w wieku 18-24 lata - wynika z ostatnich badań CBOS. Osoby starsze niechętnie także używają telefonów komórkowych.
W ciągu ostatnich lat zainteresowanie usługami szkoleniowymi wśród osób indywidualnych wyraźnie wzrosło. Według danych z badania zrealizowanego przez Ipsos w styczniu 2006 roku, 45 proc. Polaków jest zainteresowanych poszerzaniem swoich kwalifikacji i umiejętności. Od ostatniego badania zrealizowanego przez Ipsos 6 lat temu odsetek ten wzrósł o połowę - w 2000 roku 31 proc. Polaków wyrażało zainteresowanie poszerzaniem swoich kwalifikacji. W grupie tej z roku na rok znajduje się coraz więcej seniorów.
Wrocławska Akademia Tęczowa organizuje bezpłatne kursy internetowe dla seniorów. Na zajęcia z babciami i dziadkami mają także przychodzić ich wnuki - by ich wesprzeć i ośmielić do korzystania z nowoczesnych metod komunikacji.
2 marca 2006 roku w Urzędzie Miasta Włocławek odbyła się uroczysta inauguracja pierwszego roku akademickiego 2005/2006 Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Indeksy otrzymało ponad 300 osób.
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu uruchomił system elektroniczny pozwalający korzystać z większości zasobów elektronicznych biblioteki uniwersyteckiej w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca – czyli wszędzie tam, gdzie jest komputer i dostęp do Internetu. Z systemu korzystać mogą czytelnicy posiadający aktualną elektroniczną kartę biblioteczną.
"Lepiej późno, niż wcale" - do tej zasady chyba zastosował się 57-letni Roderick Forrester, który postanowił ukończyć naukę w liceum przerwaną 40 lat temu.