Reakcje nerwów na różne rodzaje muzyki wpływają na regulację emocji. Jak się okazuje, szczególnie mężczyźni próbujący za pomocą muzyki radzić sobie ze złymi emocjami, negatywnie reagują na agresywne i smutne utwory.
To, co ludzie sądzą na temat swojego snu, ma większy wpływ na ich samopoczucie niż to, co technologia monitorowania snu podaje o jego jakości.
Tania wersja ketaminy pomaga leczyć ciężką depresję. Średnio ponad jeden na pięciu pacjentów doświadczył całkowitej remisji objawów po miesiącu zastrzyków przyjmowanych co dwa tygodnie. U jednej trzeciej zaś objawy osłabły o co najmniej 50 procent.
Mamy dobrą wiadomość dla miłośników indyjskiego jedzenia: codzienne serwowanie sobie kurkuminy - substancji, która nadaje curry jasny kolor - poprawia pamięć i nastrój u osób z łagodnym osłabieniem pamięci.
Miliony ludzi na całym świecie cierpią na chorobę afektywną dwubiegunową, dolegliwość psychiczną cechującą się skrajnymi zmianami nastroju - od depresji do manii. Standardowe leczenie choroby obejmuje połączenie psychoterapii i leków, w tym stabilizatory nastroju i leki przeciwpsychotyczne. Pomocne mogą być także probiotyki.
Cukier nie poprawia nastroju, a może sprawić, że ludzie będą mniej czujni i bardziej zmęczeni po jego zjedzeniu.
Zmniejszenie ilości czasu poświęcanego na aktywność fizyczną u ludzi w wieku powyżej sześćdziesięciu lat wiąże się z niższą jakością życia, ostrzegają eksperci z Cambridge University.
Sztuka może pozytywnie wpływać na nasz nastrój. Czy działa to jednak również wtedy, gdy oglądamy obrazy na ekranie? Międzynarodowy zespół badawczy postanowił to sprawdzić.
W wielu krajach popularnym składnikiem kulinarnym są produkty fermentowane. To nie przypadek, że są powszechne: sfermentowana żywność to coś więcej niż tylko metoda konserwacji.
Warto chodzić na mecze lokalnej drużyny piłkarskiej czy siatkówki, lub turniej snookera - uczestnictwo w wydarzeniach sportowych na żywo poprawia poziom dobrego samopoczucia i osłabia poczucie samotności.
Sposób, w jaki uczymy się na podstawie błędnych oczekiwań różni się w zależności od osoby. Podczas gdy niektórzy rozwijają optymistyczny pogląd na życie, inni przyjmują bardziej pesymistyczną wizję.
Coraz więcej dowodów sugeruje, że długotrwałe siedzenie - obecnie powszechne - jest niebezpieczne dla zdrowia, nawet jeśli regularnie podejmuje się aktywność fizyczną. Eksperci zalecają mniej siedzenia i więcej ruchu.
Kiedy ludzie są w złym nastroju, mogą szybciej dostrzec niespójności w tym, co czytają.
Wbrew powszechnemu przekonaniu to nie tyle stresory powodują problemy zdrowotne: reakcje ludzi na nie są decydujące, jeśli chodzi o konsekwencje zdrowotne, mówią uczeni z Penn State.
Pełni energii i oddani pracownicy przekładają swoje pozytywne doświadczenia z pracy na szczęśliwsze życie domowe.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem