Każdego dnia 275 Australijczyków zapada na cukrzycę – podaje serwis emaxhealth.com. Takie wyniki badań opublikował International Diabetes Institute w Melberne. Mając na uwadze, że wszystkich mieszkańców (dane za www.pwn.pl) Australii jest 18,5 miliona, są to dane wręcz szokujące. Zresztą pozostałe także. Wynika z nich, że w Australii każdego roku na cukrzycę zapada ok. 100 000 dorosłych osób.
Kobiety, które godziły pracę zawodową z wychowywaniem dzieci cieszą się dużo lepszym zdrowiem niż "pełnoetatowe" gospodynie domowe czy kobiety bezdzietne, całkowicie poświęcające się zawodowej karierze. Dzieje się tak pomimo stresu, jaki im codziennie towarzyszy, a który jest związany przede wszystkim z koniecznością godzenia pracy, wychowywania dzieci i wypełniania obowiązków domowych oraz z ciągłą troską o bezpieczeństwo domowego szczęścia.
Badania donoszą, że ponad 80 milionów dorosłych Amerykanów cierpi na otyłość lub pali papierosy tym samym zwiększając ryzyko wystąpienia groźnych chorób, a nawet przedwczesnej śmierci.
Bardzo ważne jest by ludzie w każdym wieku, a szczególnie seniorzy, byli w dobrej kondycji fizycznej. Aktywność ruchowa, jak podaje CDC - Centers for Desease Control, zmniejszy ryzyko wystąpienia najpoważniejszych chorób zagrażających życiu takich jak np. atak serca, rak, cukrzyca czy też nadciśnienie, a ponadto polepszy nasze samopoczucie.
Hiszpańscy naukowcy wykazali, że osoby, które w ciągu doby mało piją płynów, te będą bardziej podatne na nadwagę i otyłość. Woda w organizmie sprzyja trawieniu, ale co najważniejsze – reakcje chemiczne zachodzące z udziałem h2o opóźniają odkładanie się tłuszczu pod skórą.
Podczas czwartkowych warsztatów naukowych w Warszawie dyskutowano na temat promowania zdrowego żywienia i aktywności fizycznej w naszym kraju. Lekarzy i naukowców niepokoi zwłaszcza problem otyłości. Okazuje się, że około 19 procent dorosłych Polaków cierpi na otyłość.