Przypadek 42-letnia Anny Ryan z Wielkiej Brytanii wydawał się niesłychany - kobieta przeszła na dietę przyjmując dziennie pokarmy o wartości energetycznej nie przekraczającej 1200 kalorii, ale i tak ważyła 120 kilogramów. Sprawa wyjaśniła się dopiero, gdy odkryto, ze cierpi na rzadką chorobę - nieświadomie konsumuje duże ilości jedzenia w nocy.
Kobiety - szczególnie przed wakacjami - uparcie „testują" na sobie różne diety „cud", które kuszą szybkim pozbyciem się nadmiaru kilogramów. Pierwsze efekty bywają zauważalne już po kilku tygodniach, a nawet dniach, lecz zaraz potem stara waga powraca, do tego często z naddatkiem.
Naturalne olejki roślinne wpływają na nasz nastrój, nasze poczucie estetyki, dlatego też esencje roślinne o unikalnych właściwościach stają się integralną częścią naszego życia. O korzyściach płynących ze stosowania olejków wiedzieli już starożytni Egipcjanie.
2 czerwca w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbyła się konferencja prasowa przedstawiająca założenia nowo powstałej Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą. Jej inicjatorem był Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Koalicja zrzesza lekarzy różnych specjalności, a także stowarzyszenia i instytucje od lat działające na rzecz edukacji diabetologicznej.
Otręby pszenne charakteryzują się wysoką zawartością błonnika, zawierają ponadto cenne witaminy (głownie z grupy B) oraz sole mineralne (chrom, selen, cynk). Stanowią ważny element zdrowej diety i pomagają w walce z nadwagą.
Dieta jest jednym z najistotniejszych elementów życia. Odpowiednio zbilansowana pozwala na prawidłowe funkcjonowanie i utrzymanie dobrej kondycji organizmu. Tylko zdrowe i racjonalne odżywianie, a także aktywność fizyczna wpływają na jakość i długość życia. Ponadto właściwa dieta przekłada się na stan naszej skóry, włosów, kondycji fizycznej i psychicznej. Korzyści zdrowotne i estetyczne są więc wymierne, a decyzja czy będziemy się nimi cieszyć zależy wyłącznie od nas samych.
Najnowsze badania naukowców z University of South Florida dowodzą, że nagły spadek wagi w starszym wieku może być znakiem zagrożenia demencją.
Wiosną czy latem częściej myślimy o diecie. Niestety „ślepo" dążąc do celu staramy się iść po linii najmniejszego oporu, działając jednocześnie na własną szkodę. Drastyczne rozwiązania i drakońskie diety przynoszą co prawda szybkie rezultaty, ale należy pamiętać, że w dłuższej perspektywie mogą odbić się negatywnie na naszym zdrowiu...
Czy istnieje sposób, aby przywrócić skórze sprężystość, a ciału piękną figurę? Proces dbania o ciało możemy wspomóc zabiegami kosmetycznymi, a doskonałym uzupełnieniem naszych starań może być zabieg endermologii.
Posłanki PO Beata Bublewicz i Joanna Skrzydlewska zwróciły się do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o wprowadzenie finansowania leczenia otyłości klinicznej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Posłanki chcą, aby państwo płaciło za leczenie osób, których BMI wynosi ponad 40 - informuje TVP Info.
Każdego dnia mamy mnóstwo rzeczy, o których należy pamiętać. Jak w natłoku obowiązków nie zapomnieć o racjonalnym i zdrowym odżywianiu?
Kiedy po długim okresie zimowej zawiei za naszym oknem pojawia się pierwsza oznaka wiosny - to jest to znak, że wraz z uśpioną naturą i ty budzisz się do życia. Pierwsze promienie wiosennego słońca sprawiają, że zrzucamy grube czapki, kurtki i swetry. W szafie ląduje zimowy kożuch, szal i rękawiczki. Jesteśmy już lżejsze o kilka kilogramów odzieży, co jednak zrobić z tymi, które nagromadziły się w naszym organizmie przez długą i ponurą zimę?
65% Polaków uważa, że ludzie otyli wyglądają nieestetycznie oraz że otyłość utrudnia osiągnięcie sukcesu, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu na rzecz zmiany złych nawyków polskiego społeczeństwa „Zentiva - zmieniamy przyzwyczajenia".
Możemy wiele zrobić, by długo cieszyć się zdrowym sercem, jednak nasza wiedza w tym zakresie jest wciąż niewystarczająca. Warto mieć świadomość, co nam szkodzi, a co pomaga.
6 marca rusza kampania społeczno - edukacyjna „Odchudzamy Polaków" zainicjowana przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością pod patronatem prof. dr hab. n. med. Barbary Zahorskiej - Markiewicz. Szacuje się, że na nadwagę lub otyłość cierpi już ponad połowa Polaków.