Jak wykazuje nowe badanie, Brytyjczycy powyżej 55 roku życia często są na permanentnej diecie.
Czy przyrost wagi spowodowany jest powolnym tempem przemiany materii? Czy twój metabolizm jest szybki, czy też wolny? Czy można to zmienić? A przede wszystkim, czy w ogóle należy?
Właściwości lecznicze tej przyprawy odkryto już w starożytnym Egipcie. Podobno Kleopatra zażywała rozcieńczony wodą ocet jabłkowy po każdej obfitej uczcie kulinarnej, dzięki czemu słynęła ze wspaniałej figury i dobrego zdrowia. Ile w tym prawdy? Tego akurat nie wiadomo, co jednak pewne, to fakt, że ocet z jabłek jest bardzo ważny dla systemu nerwowego czy układu krążenia.
Pozostawanie w nieszczęśliwym małżeństwie lub bycie singlem naraża cię na ryzyko wystąpienia śmiertelnego udaru, wynika z badań przedstawionych podczas tegorocznej Międzynarodowej Konferencji nt. Udarów (International Stroke Conference) zorganizowanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie ds. Udaru Mózgu (International American Stroke Association).
Badania przeprowadzone przez jedną z wiodących stron brytyjskiego Internetu wykazało, że 74% kobiet kłamie na temat swoich wymiarów, większość pań twierdzi, że mają o jeden rozmiar mniej niż w rzeczywistości.
Otyłość staje się coraz bardziej zależna od miejsca zamieszkania... Na mapie świata coraz więcej państw zaczyna zdobywać miano obszarów, w których żyje wielu otyłych obywateli. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opracowała wykresy przedstawiające tendencje do otyłości wśród różnych nacji. Dane te wskazują, które kraje są „najbardziej otyłe". Największy problem z otyłością jest na Nauru, niewielkiej wyspie położonej w zachodniej części Oceanu Spokojnego. Aż 94% mieszkańców tego kraju ma nadwagę.
Z andropauzą wiąże się spadek poziomu męskich hormonów. To zaś negatywnie wpływa na liczne funkcje organizmu mężczyzny. Procesu starzenia nie da się zatrzymać, można jednak spowolnić jego postępowanie. Tak jest podobnie w przypadku ilości testosteronu - styl życia może mieć znaczny wpływ na poziom tego hormonu w organizmie dojrzałego mężczyzny.
Tysiące osób na całym świecie właśnie rozpoczęły dietę po corocznym, bożonarodzeniowym oddawaniu się przyjemnościom, ale jak sugerują badania, których wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Appetite, im bardziej skomplikowana dieta odchudzająca tym większe prawdopodobieństwo szybkiej rezygnacji z niej.
Kto, gdzie i jak się odchudza? Pierwszy na tak wielką skalę globalny sondaż Reader's Digest na temat odchudzania odkrywa, jak w różnych stronach świata ludzie zmagają się z problemem nadwagi.
Gdy minie już oszołomienie spowodowane zabawą sylwestrową, nadchodzi czas na snucie planów na kolejny rok. Jak co roku obiecujemy sobie rzucenie palenia, więcej ruchu i stratę kilku kilogramów. Co zrobić, aby na obietnicach się nie skończyło?
Jeśli masz nadwagę, a uda ci się zrzucić kilka zbędnych kilogramów, obniżysz ryzyko cukrzycy typu 2, nadciśnienia, chorób serca, choroby zwyrodnieniowej stawów i niektórych rodzajów nowotworów.
Koniec roku to czas podsumowań, wspomnień i listy postanowień na kolejne dwanaście miesięcy. Nawet jeśli poprzedni wykaz dawno poszedł w zapomnienie, lubimy przygotowywać nowy katalog noworocznych zobowiązań - to nowe cele, nowe nadzieje, nowe wyzwania. I co z tego, że nie wszystko udało się zrealizować? Tym razem na pewno się uda...
To co jemy - i jak jemy - ma ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale też wydajność w pracy i sprawność procesów myślowych. Nie wspominając o sile do wykonywania codziennych obowiązków.
Spożywanie alkoholu, nawet w niewielkich ilościach, może podnieść ryzyko nawrotu nowotworu piersi nawet o 30%.
Śniadanko - spacerek, kawka - deserek, następnie obiadek i kilka czekoladek, potem podwieczorek na dobry humorek i kolację obfitą na noc wyśmienitą... Tak właśnie mniej więcej wygląda standardowy schemat świątecznego dnia. Wspaniałe potrawy przygotowane specjalnie na świąteczne dni nie dają spokoju i każą się zjadać w naprawdę sporych ilościach.