Nowy Rok może być znakomitym pretekstem do wdrożenia odpowiedniej diety, poprawiającej stan zdrowia oraz wyglądu. Według specjalistów, zmiany powinny jednak zacząć się w głowie, a nie na talerzu. – Każda dorosła osoba, choć raz powinna zjawić się na konsultacji u dietetyka. Taka wizyta może naprawdę wiele zmienić – zachęca ekspert od spraw żywienia, Dorota Dębogórska.
Nie możesz zrzucić nawet kilograma, katując się coraz bardziej ostrymi dietami i wprowadzając drakońskie wyrzeczenia na talerzu? Problemy ze spadkiem wagi mogą być niepokojącym sygnałem dotyczącym naszego stanu zdrowia i kondycji organizmu. Sprawdź, co może być tego przyczyną.
Osoby z dużym poziomem hormonu tłuszczu, tj. adiponektyny, mogą być bardziej narażone na rozwój demencji lub choroby Alzheimera, wynika z nowych badań.
Na liście noworocznych postanowień bardzo często umieszczamy plany związane z poprawą zdrowia i wyglądu. Większość z nich niestety kończy się na nieudanych próbach realizacji. Co zatem zrobić, żeby tym razem osiągnąć sukces?
Otyłe osoby starsze mogą być bardziej narażone na upadki niż ich szczuplejsi rówieśnicy. Upadki wydają się szczególnie zagrażać szczupłym osobom starszym, ponieważ ludzie ci są słabsi, a kości w starszym wieku są podatne na złamania. Jak się jednak okazuje, otyłość niesie ze sobą określone ryzyko urazów, ostrzegają uczeni z Syracuse University. Osoby otyłe mogą mieć większe problemy z utrzymaniem równowagi.
Zyskanie na wadze po okresie odchudzania jest zupełnie normalne. Niemniej jednak starsze kobiety częściej nabywają tkankę tłuszczową zamiast masy mięśniowej, wynika z nowego badania.
Ludzie z wczesnymi objawami choroby Alzheimera są bardziej narażeni na niedowagę, niż osoby, u których nie rozwija się ten rodzaj demencji.
Wyniki badań okazały się odmienne od spodziewanych - nadwaga może zmniejszyć ryzyko komplikacji po określonych zabiegach operacyjnych.
Chcesz przyjąć zdrowsze nawyki? Masz większą szansę na sukces, jeśli znajdziesz przyjaciela o podobnych zamiarach, by wymieniać się doświadczeniami na temat nowego stylu życia.
Duża ilość ryb w diecie może pomóc obniżyć ryzyko zachorowania na cukrzycę. Dieta śródziemnomorska jest uważana za najlepszy sposób odżywiania się dla zdrowia serca. Część mieszkańców Europy Południowej jednak przechodzi na tę bardziej popularną, a tak niecenioną przez ekspertów i zagrażającą zdrowiu, dietę bogatą w niezdrowe tłuszcze i cukry.
Osoby o normalnej wadze, a także ci, którzy się odchudzali i utrzymali nową sylwetkę, jedzą częściej niż osoby z nadwagą. Okazuje się, że liczba posiłków ma wpływ na nasz wygląd.
Silne uczucie głodu może zniszczyć najbardziej stanowcze postanowienia dietetyczne. Bez względu na rodzaj diety, jakiemu się poddajemy, intensywne łaknienie może szybko cofnąć efekty trwającej kilka tygodni lub miesięcy dyscypliny odchudzania się. Wszystko dlatego, że ciało jest skonstruowane do pochłaniania kalorii, a nie opierania się im. Na szczęście istniej ą sposoby na walkę z głodem, każdy może wdrożyć opisaną poniżej taktykę.
Mężczyźni z niskim IQ mają wyższe ryzyko znacznego przyrostu masy ciała w dojrzałym życiu i zwiększone ryzyko chorób serca, sugerują nowe badania.
Okres jesienno - zimowy to czas, gdy z reguły i konieczności ograniczamy naszą aktywność fizyczną. Coraz krótsze dni, pogoda która nie zachęca do spacerów, utrudnienia komunikacyjne... nic dziwnego, że chętniej niż w lecie spędzamy wieczory na wygodnej kanapie, z książką albo pilotem w dłoni. Niestety, na dłuższą metę taki tryb życia jest szkodliwy zarówno dla ciała jak i dla ducha.
Miliony istnień na całym świecie mogą być uratowane dzięki nowemu farmaceutykowi, który przyczynia się do niszczenia tkanki tłuszczowej. Badania wykonano z udziałem małp, ale uczeni sądzę, że rewolucyjny medykament będzie skuteczny także u ludzi.