Osoby z nadwagą cechują się niższym prawdopodobieństwem wcześniejszej śmierci.
Powszechnie wiadomo, że nadwaga lub otyłość mogą znacznie zwiększyć ryzyko zawału serca i cukrzycy, ale nowe badania wykazały, że nadmiar kilogramów może również zwiększyć prawdopodobieństwo rozwoju demencji.
Eksperci alarmują, że otyłość jest coraz powszechniejszym problemem i coraz więcej ludzi - biorąc sobie do serca apele lekarzy - podejmuje wysiłek odchudzania. Proces utraty na wadze jest jednak znacznym wyzwaniem i sprzyja objawom depresji, wynika z nowych badań.
Zaledwie pięciu minut biegu dziennie może istotnie obniżyć ryzyko przedwczesnej śmierci, wynika z nowych badań.
Gdy następnym razem zechcesz coś przekąsić, zapytaj się, czy naprawdę jesteś głodny/a. Okazuje się, że ocena tego wcale nie jest taka prosta...
Kobiety z nadwagą i otyłe są narażone na częste, nawet codzienne zniewagi i upokorzenia ze strony nieznajomych, rodziny i przyjaciół.
Utrata wagi nie tylko korzystnie wpłynie na ogólny zdrowia kobiet, ale również pomaga osłabić uderzenia gorąca dokuczające podczas menopauzy.
Chrapanie to problem zdrowotny, który wciąż postrzega się w naszym kraju z przymrużeniem oka. Tymczasem to groźna przypadłość, która jest problemem nie tylko samego śpiącego, ale też i domowników. Choroby tej nie można lekceważyć - jej współwystępowanie z bezdechem sennym może prowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem. W jaki sposób leczy się najcięższe przypadki tej przypadłości?
Nowe badanie łączy powszechną bakterię Helicobacter pylori w żołądku z problemem otyłości.
Nowe badania wskazują nieznane wcześniej czynniki, które przyczyniają się do problemów z wagą. Wśród faktorów wpływających na nadwagę i otyłość wymienia się m. in. ekspozycję na światło w nocy i niedostatek snu. Co więcej, jak wynika z badań, które zostaną przedstawione na Europejskim Kongresie Otyłości w Bułgarii, nadmiar białego pieczywa w diecie to jeden z możliwych powodów tycia.
„Starość nie radość", słyszymy zewsząd, bo jesień życia wiąże się z rozmaitymi charakterystycznymi dla niej problemami. A jednak da się zobaczyć starszy wiek w innym świetle. Starzenie się ma swoje zalety - zobacz jakie.
Słodkie napoje stały się bardzo popularne. Sięgają po nie zarówno młodsi, jak i starsi. Tymczasem zawierają tyle cukru, że mogą zniweczyć efekty najbardziej restrykcyjnej diety. Nie tylko - przyczyniają się też do intensyfikacji problemów z wagą.
Weightism to forma dyskryminacji skierowana wobec osób chorych na nadwagę i otyłość, bez względu na ich wiek, płeć, rasę, pochodzenie, poziom wykształcenia, zawód, pozycję społeczną, wyznawaną religię i kulturę, z której się wywodzą.
Powód „epidemii" otyłości jest banalny - po prostu za dużo jemy. Nie jest to zatem jedynie problem jakości tego, co sobie serwujemy, ale jednocześnie kwestia nadmiaru jedzonych produktów.
Aż 46 proc. kobiet i 64 proc. mężczyzn w Polsce choruje na nadwagę i otyłość. To największa i najbardziej wykluczona grupa społeczna, która na co dzień spotyka się z powszechną i co gorsza publicznie akceptowaną dyskryminacją. Chorzy są bezkarnie obrzucani wyzwiskami, obrażani, traktowani jako gorsi przez lekarzy i pracodawców. Z okazji przypadającego 22 maja Europejskiego Dnia Walki z Otyłością, Magdalena Gajda, Społeczny Rzecznik Praw Osób Chorych na Otyłość i Prezes Fundacji Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA apeluje - Otyłość to choroba. Chorzy na nadwagę i otyłość zasługują na szacunek innych ludzi i wsparcie instytucjonalne.