Ryzyko rozwoju nowotworów związanych z otyłością wzrasta wraz ilością lat otyłości lub nadwagi.
Warto zadbać o szczuplejszą sylwetkę. Otyłość nie tylko nie sprzyja zdrowiu fizycznemu, ma również negatywny wpływ na mózg.
Oto prosty sposób na lepszą pamięć - trzeba mniej jeść. Wystarczy zmniejszyć spożycie kalorii o 30 procent i uzupełniać swoją dietę odpowiednią ilością kwasów tłuszczowych, takich jak kwasy omega-3.
Kluczem do sukcesu w utrzymaniu odpowiedniej wagi może być picie dostatecznej ilości wody, wskazują uczeni z University of Michigan Medical School.
Z pewnością otyłość nie sprzyja zdrowiu, bo często wiąże się m. in. z chorobami serca czy cukrzycą, ale wahano się co do jej realnego wpływu na długowiecznosć. Teraz przedstawiono kolejne analizy, z których wynika, że otyłość w istocie skraca życie.
Otyli ludzie słabiej sobie radzą z dokonywaniem odpowiednich wyborów niż, ci którzy są szczupli, uważają badacze University of Manitoba.
Tradycja świętowania rozmaitych okazji przy kawie i cieście sprzyja otyłości i problemom z zębami.
Ponad jedna czwarta Polaków cierpi na otyłość. Polacy znaleźli się w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów w Europie. W ciągu ostatnich dwóch lat odsetek osób otyłych w kraju powiększył się o 2,1 pkt. proc.
Większości przypadków udaru można by było uniknąć dzięki zdrowemu stylowi życia i zdrowszym środowisku, mówią nowozelandzcy badacze.
– Teraz naprawdę się postaram. Zacznę od jutra… Od poniedziałku… Od Nowego Roku... – ile już razy próbowałaś zrzucić zbędne kilogramy, zdrowo jeść czy regularnie ćwiczyć? Wszystkie twoje dotychczasowe próby ostatecznie i tak kończyły się fiaskiem? Chcesz, by tym razem było inaczej? Poznaj pięć sposobów na to, jak się zmotywować i ułatwić sobie wytrwanie w postanowieniach. Tym razem nie czekaj z wprowadzeniem ich w życie – zacznij od razu!
Rygorystyczna dieta jest skutecznym sposobem na znaczne osłabienie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2 u osób, które są szczególnie zagrożone chorobą.
Niskotłuszczowe diety nie pomagają w walce z nadwagą i otyłoscią, bo niedostatek kalorii z takiego niemal beztłuszczowego jadłospisu skutkuje częstszym sięganiem po słodkie produkty.
22 maja to Europejski Dzień Walki z Otyłością, który co roku jest okazją do zwrócenia uwagi na zatrważający w swej skali problem otyłości w Europie. A jest o czym mówić: według WHO 20% dzieci w Europie zmaga się z nadwagą, jedna trzecia z nich cierpi na otyłość.
Muszę schudnąć – po tym postanowieniu zaczynamy skupiać się na walce z kilogramami. Wchodzimy na wagę nawet dwa razy dziennie. Z czasem okazuje się jednak, że spadek masy ciała nie oznacza wygranej walki. Dlaczego? Ponieważ nie wyeliminowaliśmy jeszcze największego wroga!.
Wraz z wiekiem osłabieniu ulega metabolizm, a liczne nabyte w ciągu wielu lat nawyki żywieniowe bywają niekorzystne dla naszej wagi. Podejmując decyzję o przejściu na dietę wielu ludzi jednak popełnia powszechne błędy, które powodują, że albo odchudzanie nie przynosi efektów, albo nowy sposób jedzenia staje się wręcz niebezpieczny dla zdrowia. Tych opisanych poniżej kilku rzeczy nie należy robić, mówią dietetycy.