Balony pompowane gazem za pomocą cewnika pomogły otyłym pacjentom stracić na wadze.
Osoby, które się nie wysypiają, dostarczają sobie więcej kalorii niż ci, którzy maja okazję dostatecznie długo wypoczywać. W efekcie ci pierwsi są bardziej narażeni na otyłość.
Balon żołądkowy to metoda leczenia otyłości, która nie wymaga zabiegu operacyjnego, ani drastycznych terapii lekami. Stosowana jest u osób, u których różne diety lub środki farmakologiczne nie przynoszą efektów. Dzięki redukcji objętości żołądka, zmniejsza się łaknienie i wzbudzone zostaje uczucie sytości.
Śniadanie jest niezbędne w zdrowej zbilnasowanej diecie. Nie rezygnuj z porannego posiłku, a łatwiej uchronisz się przed otyłością.
odatkowe kilogramy to problem ponad połowy mieszkańców Polski. Przyczyną jest niewłaściwa dieta, zbyt mała dawka aktywności fizycznej i niewłaściwe nawyki dotyczące stylu życia. Polacy zbyt chętnie korzystają także z sezonowych mód żywieniowych oraz krótkoterminowych diet, które powodują szybki efekt jo-jo. Tymczasem leczenie otyłości powinno oznaczać zmianę stylu życia na dłużej.
Osoby cierpiące na otyłość i diabetycy mają wyższe ryzyko raka wątroby.
Nasze problemy z nadwagą do pewnego stopnia mogą wynikać ze stanów ducha współmałżonka - jeśli nasi partnerzy są zestresowani, odbija się to na naszej sylwetce.
Statystyki nie kłamią. Otyłość to plaga naszych czasów. Już blisko 60 proc. dorosłych Polaków zmaga się z nadwagą lub otyłością. Problem ten dotyka także co trzeciego chłopca w wieku szkolnym i co piątą dziewczynkę – wynika z badań Instytutu Żywności i Żywienia. Winnych temu jest wiele czynników. Czy nad nadwagą lub otyłością można zapanować?
Niepokojąco szybko rośnie liczba osób zmagających się z nadwagą oraz ludzi cierpiących na otyłość. Walka z tymi przypadłościami najczęściej polega na przejściu na dietę odchudzającą i podjęciem wzmożonej aktywności fizycznej. Niestety, te najbardziej oczywiste metody nie zawsze dają oczekiwane efekty. Z pomocą przychodzi medycyna. Powszechnie uważa się, że chirurgiczne leczenie otyłości dedykowane jest jedynie osobom z otyłością olbrzymią. To przekonanie obala dr n. med. Wiesław Pesta, chirurg, który od lat przeprowadza operacje bariatryczne.
Na co zmarł pacjent, który ważył 150 kilogramów? Zgodnie z wpisem do aktu zgonu: na niewydolność układu krążenia. W rzeczywistości zmarł, bo był chory na otyłość. – Zacznijmy leczyć otyłość jako chorobę wyjściową, a zgonów z powodu powikłań otyłości będzie mniej – alarmowali eksperci na spotkaniu założycielskim Koalicji na rzecz Walki z Otyłością, które odbyło się w Ministerstwie Zdrowia.
Rak piersi jest jednym z najczęściej dotykających kobiety nowotworów. Ponieważ czynniki sprzyjające chorobie są zarówno genetyczne, jak i związane ze stylem życia, więc do pewnego stopnia można ograniczyć ryzyko choroby. Badacze są przekonani, że określone zmiany stylu życia uchronią przed tym rodzajem raka.
Już blisko 60 proc. dorosłych Polaków zmaga się z nadwagą lub otyłością. Na rynku mnożą się więc firmy oferujące różne szybkie, „cudowne” diety i terapie odchudzające – często nieskuteczne lub wręcz szkodliwe. Tymczasem naukowcy z warszawskiego Instytutu Żywności i Żywienia opracowali i wdrożyli z sukcesem prawdziwie bezpieczną i skuteczną metodę odchudzania. Dzięki niej już ponad 1700 osób z całej Polski zrzuciło łącznie 9 ton nadmiernej masy ciała.
Polskie społeczeństwo tyje w coraz szybszym tempie. Nadwagę ma już 60 proc. Polaków, na otyłość choruje natomiast 27 proc. Prawie połowa usiłuje sama walczyć z nadmiarem kilogramów. W czasie diety większość Polaków wyklucza z codziennego jadłospisu produkty o wysokiej zawartości cukru i tłuszczu. Popełniają jednak liczne błędy: rezygnują ze śniadań, jadają nieregularnie, wykluczają wartościowe produkty takie jak kasze czy pieczywo razowe.
Tkanka tłuszczowa tworzy adipocytokiny, aktywne substancje, które mogą mieć wpływ na ataki migrenowe.
Warto zadbać oprawidłowoą masę ciała w każdym wieku, ale trzeba też pamiętać, zę im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla naszego dobra. Odkryto, że każda dekada otyłości zwiększa ryzyko nowotworu.