Starsze kobiety o nadmiarze tkanki tłuszczowej mają wyższe ryzyko raka piersi i to nawet wtedy, gdy ich wskaźnik masy ciała ma prawidłową wartość.
Dieta bogata w błonnik może pomóc w zapobieganiu otyłości, zespołowi metabolicznemu i zaburzeniom jelitowym.
Jeśli chcesz stracić na wadze, stosuj się do zaleceń przyjętej diety i unikaj wieczornego podjadania. Jakkolwiek łatwiej jest zachować ustalone menu za dnia, wieczorem mamy z tym większy kłopot. Uczeni sprawdzili, dlaczego tak się dzieje.
Ludzie otyli są znacznie bardziej niż osoby o niższej wadze narażeni na różne dolegliwości i choroby, w tym takie zagrażające życiu. Z badań wynika, że operacja bariatryczna daje największe szanse na zmniejszenie ryzyka śmierci w wyniku tych kłopotów zdrowotnych.
Koreańscy uczeni odkryli, że mężczyźni, którzy jadają w samotności, częściej zmagają się z otyłością. W przypadku kobiet takie prawdopodobieństwo jest istotnie niższe.
Nowe badania dowodzą znacznych problemów zdrowotnych związanych z otyłością. Dotychczasowe ustalenia nie wykazały dostatecznie wszystkich efektów nadmiernej wagi.
Alkohol na różne sposoby oddziałuje na twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Jeśli zbyt często „zaglądasz do kieliszka", wyniszczasz swój organizm i rujnujesz relacje z innymi ludźmi. Jeżeli chcesz ograniczyć ilość serwowanych sobie napojów wyskokowych, dowiedz się, jakich zmian w organizmie należy się spodziewać - niech będą dodatkową motywacją do ograniczenia liczby wypijanych drinków.
Ponad jeden na 20 nowotworów na całym świecie jest wywoływany obecnością cukrzycy i wysokim wskaźnikiem masy ciała (BMI).
Możemy zapewnić sobie długowieczność - mamy wpływ na długość naszego życia, pomimo pewnych niezależnych od nas czynników, takich jak geny.
Uczeni z Uniwersytetu Michigan i Uniwersytetu Środkowo-Południowego w Changsha odkryli, że cynamon może być pomocny w walce z nadmiarem kilogramów.
Właściwie wszystko w sprawie wagi powinno być jasne - utrzymanie odpowiedniej masy ciała wymaga zdrowej zbilansowanej diety oraz regularnej aktywności fizycznej. Efekty naszych wysiłków mogą być jednak zaburzone różnymi innymi zdarzeniami czy uwarunkowaniami. Sprawdź, co może mieć wpływ na to, że tyjesz.
Mniejsze ryzyko przedwczesnej śmierci, lepsza kondycja zdrowotna i wyższa samoocena – to tylko kilka powodów, dla których warto zadbać o linię. Korzyści wydają się oczywiste, jednak co czwarty Polak jest otyły, a ponad połowa ma nadwagę. Jak skutecznie osiągnąć właściwą masę ciała? Ile centymetrów w pasie to już powód do niepokoju?
Problem otyłości dotyczy aż jednej czwartej polskiego społeczeństwa, co umiejscawia nas na szóstym miejscu w Europie. Osób otyłych jest najwięcej w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Czechach. Najlepszą formę mają natomiast obywatele Serbii, Holandii i Danii.
Otyłość okrzyknięta została chorobą cywilizacyjną, nie bez przyczyny. Mimo kolejnych badań i kampanii edukacyjnych nadal rośnie liczba osób cierpiących na tę chorobę. Więcej niż jeden na dwóch dorosłych i prawie 1/6 dzieci w państwach wysoko rozwiniętych ma nadwagę lub cierpi na otyłość. Dlaczego tak się dzieje? Od najdawniejszych lat organizm człowieka przystosowany jest do aktywnego trybu życia tymczasem stajemy się społeczeństwem „siedzącym”.
Zadbaj o odpowiednią wagę już dzisiaj, bo nadmiar kilogramów może się „zemścić" na starość - ci, którzy w średnim wieku cechują się zbyt wysokim wskaźnikiem masy ciała, mają aż o 80 proc. wyższe ryzyko zachorowania na Alzheimera.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem