Wszyscy wiemy, że fast food nie powinien znajdować się w naszym jadłospisie, ale trudno się bez niego obejść, szczególnie, gdy się spieszymy, jesteśmy w podróży, czy po prostu już nauczyliśmy się jeść dania tego rodzaju i zwyczajnie nam ich brakuje. Nie jest łatwo zupełnie zrezygnować z takiego jedzenia, można jednak ograniczyć jego niezbyt dobry wpływ na nasz organizm.
Nawet jeśli twój wskaźnik masy ciała jest na odpowiednim poziomie, możesz doświadczyć większego ryzyka chorób serca. Wszystko zależy od ilości tkanki tłuszczowej zgromadzonej wokół brzucha.
Nadmierna waga wiąże się ze zmianami co do możliwości odczuwania smaku. Z badań na myszach wynika, że otyłość oznacza istotne zmniejszenie ilości kubków smakowych na języku.
Podobno miłość sprawia, że rozkwitamy. Najwyraźniej jest to prawdą w odniesieniu do naszej figury - zwykle bowiem staje się ona wówczas bardziej okazała.
Na to pytanie chcieli odpowiedzieć uczeni ze Stanford University i sprawdzili, jakie efekty daje dieta w przypadku osób, które mogłyby mieć genetyczne tendencje do tycia.
Ponad 60 procent mężczyzn i 45 procent kobiet w Polsce choruje na nadwagę lub otyłość – informuje Ministerstwo Zdrowia. Za kilka dni będziemy obchodzić Światowy Dzień Walki z Otyłością – to okazja, aby zwrócić uwagę na potrzebę zmiany codziennych zachowań i nawyków. O wymiarach „walki” z otyłością mówi prof. Magdalena Olszanecka-Glinianowicz, Prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.
Jeśli się odchudzasz, z dużym prawdopodobieństwem często stajesz na wadze w oczekiwaniu na klarowny dowód skuteczności twoich wysiłków. Nie przerażaj się jednak, jeśli efekty nie będą spełniały twoich oczekiwań. Po pierwsze, musisz uzbroić się w cierpliwość. Po drugie, pamiętaj, że nie tylko waga daje odpowiedź na pytanie o jakość procesu odchudzania.
Nic dziwnego, że tak trudno nam schudnąć. Z brytyjskich badań wynika, że dostarczamy sobie nawet o 50 proc. kalorii więcej niż sądzimy.
Nadciśnienie prowadzi do wielu zagrażających życiu chorób, więc warto reagować bezzwłocznie i starać się obniżyć ciśnienie krwi. Nie zawsze konieczne są farmaceutyki, można też wprowadzić określone zmiany w stylu życia i sięgnąć po naturalne produkty, by przywrócić prawidłowe wartości cisnienia i uchronić się przed chorobami serca i innymi dolegliwościami.
Jeśli chce się zrzucić nadmiar kilogramów, znaczenie ma nie tylko zawartośc kolejnych posiłków, ale i sam sposób jedzenia. Nie spiesz się podczas posiłków, a zyskasz większe szanse na zachowanie ładnej sylwetki.
Warto umieć odróżnić chęć sięgnięcia po jedzenie z powodu głodu od tej wynikającej ze stresu, inaczej łatwo o nadwagę.
Ostatnio dużo mówi się o smogu w miastach i na rynku zaczęły pojawiać się maseczki filtrujące powietrze. Jakkolwiek nagłośniono to niedawno, zanieczyszczenia powietrza i gleby oraz hałas od lat stanowią poważny problem niemal na całym swiecie. Okazuje się, że nie można go bagatelizować, bo jest dla nas tak szkodliwy jak nadwaga.
Wiadmo, że grypa czy przeziębienie są zaraźliwe, ale w pewnym sensie nadwaga i otyłość też mogą „przechodzić" na innych członków rodziny i znajomych. Zobacz, dlaczego uczeni sądzą, że otyłość jednych ma wpływ na nadmiar kilogramów u drugich.
W Polsce mówi się, że „kto z kim przystaje, takim się staje" - może to mieć odnesienie także do towarzystwa przy stole. Okazuje się, że nasi współbiesiadnicy mają wpływ na nasze wybory dietetyczne i jeśli często jadamy z kimś, kto zmaga się z nadwagą, sami wkrótce możemy mieć problem z nadmiarem kilogramów.
Starsze kobiety o nadmiarze tkanki tłuszczowej mają wyższe ryzyko raka piersi i to nawet wtedy, gdy ich wskaźnik masy ciała ma prawidłową wartość.