Podwyższony poziom określonych hormonów, w tym testosteronu, może powodować zaburzenia pracy mózgu, które z kolei mogą skutkować utratą wzroku u kobiet, ostrzegają z University of Birmingham.
Problem nadmiernego owłosienia wielu kobietom spędza sen z powiek – może mieć nawet wpływ na pogorszenie kondycji psychicznej pań. Depilacja nóg w warunkach domowych to zwykle czasochłonne i bolesne zajęcie. Może zamiast depilatorów, kremów i golarek warto spróbować nowych metod, np. epilacji laserowej?
Jedne kobiety przychodzą do gabinetu z kilkoma dodatkowymi włosami, innym nawet bujne owłosienie w miejscach typowych dla mężczyzn w ogóle nie przeszkadza. Kiedy hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie, kwalifikuje się do leczenia? Co współczesna medycyna jest w stanie zaproponować w tym względzie kobietom?
Wiele kobiet może doświadczać objawów menopauzy, zanim jeszcze na dobre się ona rozwinie. Ich nasilenie jednak oznacza zwykle poczatek klimakterium. Zobacz, jakie symptomy zapowiadają wejście w ten okres.
Zbędne owłosienie dla wielu kobiet może stać się prawdziwą zmorą. Okazuje się, że pomimo regularnej depilacji włoski wciąż powracają. Są panie, dla których to bardzo poważny problem, który znacząco wpływa na pogorszenie kondycji psychicznej i zaburza poczucie kobiecości. Jak radzić sobie z problemem nadmiernego owłosienia?
Problemy układu moczowego, problemy psychiczne i zaburzenia ginekologiczne to dla Polek w wieku 35+ najbardziej wstydliwe dolegliwości zdrowotne - wynika z raportu kampanii „CoreWellness- wewnętrzna siła". Dużo łatwiej jest mówić kobietom o problemach ze skórą, a nawet tych, które dotyczą zdrowia seksualnego.
Siwienie jest największym lękiem Brytyjczyków, wynika z najnowszych badań. Zmieniający się wraz z wiekiem kolor włosów jest troską numer jeden wśród mężczyzn z Wielkiej Brytanii. Ponad połowa z nich martwi się siwieniem. 45 lat to wiek, w którym ten lęk osiąga apogeum, wynika z ankiety firmy badającej rynek Mintel.
Dla co trzeciej Polki depilacja nie jest sprawą ważną, a co druga kobieta boi się bólu towarzyszącego zabiegowi depilacji - wynika z badań przeprowadzonych dla B'iota Laboratories, producenta Bioxetu - ziołowego dermokosmetyku eliminującego niechciane owłosienie.
Wraz z wiekiem w organizmie zmienia się gospodarka hormonalna, w efekcie czego fryzura może stać się przerzedzona, włosy zaś szybciej rosną w miejscach, w których kobiety wolałyby tego uniknąć. Problem nie zawsze daje się zniwelować, pomimo stosowania (zwykle przy okazji innych dolegliwości menopauzalnych) hormonalnej terapii zastępczej czy kuracji za pomocą fitohormonów. Wówczas rozwiązaniem może być depilacja.
Przypadłość ta dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny jej występowania mogą być różnorodne, dość rzadko jednak stanowi objaw poważniejszego schorzenia. Najczęściej jest dolegliwością uciążliwą ze względu na kwestie estetyczne i dyskomfort. Terminy określające opisywany problem to hipertrichoza i hirsutyzm.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca