Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2012 roku przez firmę badawczą IPSOS Marketing, magnez stosujemy najczęściej z powodu stresu, np. w pracy (35%), czy kiedy pijemy dużo kawy lub herbaty (32%). O spożywaniu magnezu w kontekście zdrowia serca myśli jedynie 9% Polaków. Przyglądając się jednak preferencjom w podziale na wiek okazuje się, że troska o serce to istotny czynnik skłaniający do stosowania magnezu dla 26% osób starszych (średnia wieku 53 lata).
Do niedawna wśród najzdrowszych sposobów odżywiania się królowała dieta śródziemnomorska, teraz coraz częściej wskazuje się, że japońskie menu wpływa na lepszy stan zdrowia i daje większe szanse na długowieczność.
Witamina D okazuje się mieć trudny do przecenienia wpływ na organizm. Dowiedziono już, że jej odpowiednia ilość wiąże się z wyższą ochroną przed różnymi rodzajami nowotworów, teraz odkryto jej dobroczynny wpływ na poziom ciśnienia krwi.
Sezon na truskawki w pełni. Przedstawiamy kolejny powód, by sięgnąć po te smaczne owoce: z nowych badań wynika, że regularnie jedzenie truskawek może obniżać ciśnienie krwi u kobiet po menopauzie.
48-letnia Stacey Yepes doświadczyła objawów, które zidentyfikowała jako udar. Po udaniu się do szpitala jednak nie uzyskała spodziewanej diagnozy. Następnym razem smartfonem nagrała symptomy.
Istnieje związek pomiędzy poziomem hormonu stresu i osłabieniem pamięci krótkoterwałej u osób w wieku powyżej 65 lat, informują uczeni z University of Iowa.
Jeśli twoja twarz staje się czerwona po kilku drinkach , może to być oznaka dodatkowego ryzyka nadciśnienia związanego z dostarczeniem sobie alkoholu.
Prawdopodobieństwo konieczności leczenia farmakologicznego w celu kontroli nadciśnienia wydaje się być zwiększone u pijących kawę.
17 maja obchodzimy Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego (World Hypertension Day). Jak określa dolegliwość WHO, jest to cichy i niewidzialny „zabójca".
Starsi mężczyźni z nadciśnieniem, którzy cechują się wysokim poziomem sprawności, mają o pięćdziesiąt procent niższą śmiertelność w ciągu najbliższych lat niż ci, którzy unikają ćwiczeń.
Hałas towarzyszy współczesnym społeczeństwom niemal wszędzie. Wydaje się, że się do niego przyzwyczailiśmy, ale wypad za miasto czy wycieczka w góry uświadamia, jak bardzo na co dzień harmider nam przeszkadza. Badania wykazały, że irytuje i podnosi cienienie krwi.
Odczuwanie senności w ciągu dnia może wskazywać na ryzyko chorób serca. Z badań wynika, że kobiety zmagające się sennością za dnia cechują się ponad dwukrotnie wyższym ryzykiem dolegliwości sercowo-naczyniowych.
Oto prosty sposób na obniżenie poziomu ciśnienia i cukru we krwi - dobre kontakty ze swoim lekarzem.
Poprawia nastrój, doskonale wpływa na skórę, łagodzi stany depresyjne. Ma działanie prozdrowotne i odmładzające. Dla większości z nas jednak jej główne zalety to piękny zapach, rozpływająca się w ustach konsystencja i ten wspaniały, niezrównany smak. Czekolada ma dziś swoje święto.
Nikogo nie trzeba przekonywać do serwowania sobie tego wyjątkowo soczystego smakowitego owocu. I słusznie, bo okazuje się, że może pełnić ważną funkcję profilaktyczną chroniąc przed chorobami serca.