47-letni muzyk Eminem pochwalił się, że już od 11 lat żyje w trzeźwości.
W ramach wejścia na ścieżkę zdrowego życia Keith Richards chciałby rzucić palenie. Uważa to jednak za najtrudniejsze wyzwanie w swojej walce z nałogami.
Co trzeci Polak poniósł finansowe, społeczne lub zdrowotne negatywne konsekwencje swoich nawyków i uzależnień - wynika z badania „Uzależnienia i ich konsekwencje” wykonanego na zlecenie BIG InfoMonitor i BIK. Bez czego nie wyobrażamy sobie życia? Listę otwiera internet, kawa, rozmowy przez telefon i oglądanie seriali. Najbardziej chcielibyśmy zrezygnować z palenia papierosów, niezdrowej diety, słodyczy, alkoholu, stresującego stylu życia i rozrzutności.
Problem z uzależnieniem od hazardu, pracy, internetu czy zakupów dotyka relatywnie licznej grupy Polaków – wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. W społeczeństwie dominuje dość uproszczony i oparty w dużym stopniu na stereotypach obraz takich uzależnień. Na ogół sądzimy, że uzależnieni sami ponoszą odpowiedzialność za swoje problemy, nie powinno się więc leczenia wielu uzależnień finansować ze środków publicznych.
Raquel Welch postanowiła stanąć w obronie Lindsay Lohan. 70-letnia legenda kina zaapelowała do mediów, aby choć na chwilę dały spokój jej młodszej koleżance.
U osób mających negatywne nastawienie do starszych ryzyko schorzeń sercowo-naczyniowych w wieku dojrzałym jest wyższe, informuje sciencenews.org.
Blisko połowa (48%) Amerykanów przyznaje, że ma lepsze zdrowie niż ich rodzice, kiedy byli w tym samym wieku. Pierwsza myśl czytającego wyniki tych badań stwierdzi, że nie jest to żadna nowość. Oczywiste jest, że stan zdrowia ludzi się polepszył i wydłużyła się średnia wieku. Wracając jednak do sentencji zawartej na początku, można zinterpretować ją inaczej: mniej niż połowa badanych tak sądzi – znaczna część Amerykanów nie jest więc pewna, że są zdrowsi od swoich rodziców.