Rezygnacja z nawyku palenia papierosów jest najskuteczniejsza, gdy podejmuje się to wyzwanie z kimś jeszcze.
Nieszczęśliwi oglądają znacznie więcej telewizji w wolnym czasie. Co ciekawe, ludzie pytani o różne aktywności, oceniają oglądanie telewizji dość wysoko.
Rzucenie palenia to wielkie wyzwanie niemal dla każdego palacza. Okazuje się jednak, że kobietom może być szczególnie trudno pozbyć się tego nawyku.
Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, każdego roku ponad 8 milionów ludzi umiera z powodu używania papierosów. Nowe badania pokazują, co może pomóc w rezygnacji z tego szkodliwego nawyku.
Kieliszek wina do obiadu z kontrahentem, szampan by opić sukces, szklanka whisky, aby odpocząć po ciężkim dniu pracy – taki tryb życia, choć wygląda całkiem niewinnie, może doprowadzić do poważnych kłopotów. Pijemy, by zrekompensować sobie stres, dodać odwagi i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Problem ten coraz częściej dotyczy ludzi o wysokiej pozycji społecznej, ze świetnym wykształceniem i dobrą pracą. Jak rozpoznać chorobę i skutecznie walczyć z nałogiem?
Skala uzależnień nieustannie rośnie. Pojawiają się też nowe zagrożenia, które mogą dotknąć ludzi będących dotychczas poza zasięgiem jakiegokolwiek nałogu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z trwania w uzależnieniu, nie mniejsza liczba odsuwa od świadomości tę myśl, oszukując siebie i bliskich. Na szczęście, medycyna jeszcze nigdy nie była tak przygotowana do walki z uzależnieniami, jak współcześnie. Coraz częściej pomaga pacjentom w sposób przynoszący oczekiwane efekty.
Według danych Eurostatu pracujemy ponad normę. Polacy w zestawieniu z 2014 roku znaleźli się na 8 miejscu w Europie pod względem liczby przepracowanych w tygodniu godzin. Przesiadywanie w biurze, ciągłe pilnowanie telefonu służbowego, odbieranie i odpisywanie na maile nawet w czasie urlopu. Praca dla wielu z nas stała się priorytetem, który zabiera czas na odpoczynek.
Jakie czasy, takie... uzależnienia. Od seksu, sukcesu, władzy – co dziś jest narkotykiem dla młodych karierowiczów? Jak ustrzec się od niebezpiecznych zachowań? Prowadząca program „Świat się kręci” Agata Młynarska do dyskusji na ten temat zaprosiła redaktor naczelną „Zwierciadła” Katarzynę Montgomery i psycholog Iwonę Firmanty.
Skuteczna strategią promowana zdrowia może być płacenie ludziom za to, że rzucą palenie, wynika z nowych badań.
Ze statystyk wynika, że około 3 procent Polaków korzysta z elektronicznych papierosów. Jedni używają ich, bo chcą rzucić palenie, drugich przekonuje to, że „palić” można prawie wszędzie. Chociaż nie ma badań, które jednoznacznie wskazywałyby na szkodliwość e-papierosów, Ministerstwo Zdrowia wypowiada im wojnę.
Każdego roku 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu, nałogu z powodu którego co roku na świecie umiera prawie 6 milionów ludzi. Próbując walczyć ze zdrowotnymi i społecznymi skutkami palenia tradycyjnych papierosów, wykorzystujemy nie zawsze dobrze nowoczesne technologie i tworzymy sami dla siebie nową, zabójczą broń: e-papierosy.
Porozumienie Pracodawców Ochrony zdrowia zaproponowało wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń dla osób palących, oraz przeznaczenie części środków za akcyzy na wyroby tytoniowe na leczenie palaczy.
Zrezygnuj z papierosów już teraz, nie czekając do Nowego Roku. Jeszcze przed Sylwestrem można zaoszczędzić prawie 500 złotych a czas pozostały do końca grudnia pozwoli organizmowi zapomnieć o nikotynie.
Alkoholizm to nazwa choroby polegającej na uzależnieniu od alkoholu. Wbrew obiegowym opiniom alkoholik nie musi się codziennie upijać, a sama choroba nie dotyczy wyłącznie ludzi z marginesu społecznego czy też celebrytów. Alkoholikiem może zostać każdy. Choroba dotyka nie tylko osoby na nią cierpiące, ale także ich całe otoczenie. Wpływa na rodziny, pracę, bezpieczeństwo w podróży i zachowania społeczne. Stanowi jeden z najpoważniejszych problemów cywilizacyjnych. W Polsce alkoholu nadużywa blisko 5 milionów osób, zaś liczbę uzależnionych szacuje się na blisko milion.
Kobiety wykształcone piją więcej z powodu stresu, jakiego doświadczają w pracy. Jednak wbrew obiegowym opiniom to nie wysokie stanowiska są najbardziej stresogenne. Najwyższy poziom stresu ujawniają kobiety na stanowiskach pomocniczych, a najmniej zestresowane są te na stanowiskach kierowniczych – wynika z badań przeprowadzonych przez studentkę psychologii SWPS.