Umywalki i zlewozmywaki są siedliskiem niebezpiecznych drobnoustrojów, które mogą powodować choroby, takie jak zapalenie płuc, choroba Legionistów i zakażenia ran, ostrzegają eksperci z Flinders University.
Mycie rąk wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, okazuje się, że oddziałuje także na to, jak myślimy, oceniamy i podejmujemy decyzje.
Chociaż wiadomo, że mycie rąk jest skuteczne w zwalczaniu rozprzestrzeniania się chorób i infekcji, fizyka stojąca za tym zjawiskiem rzadko jest badana. Uczeni z Hammond Consulting Limited opisują prosty model, który pokazuje kluczową mechanikę mycia rąk.
W czase pandemiii nowego koronawirusa ludzie powinni być bardzo ostrożni podczas spłukiwania toalety, ostrzegają medycy.
Badanie przeprowadzone przez zespół naukowców kierowanych przez profesora z Texas A&M University wykazało, że zakrywanie twarzy maską znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia wirusem COVID-19.
Światowy Dzień Mycia Rąk, przypadający 15 października, został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a jego celem jest edukacja w zakresie prawidłowej higieny. Ta prosta czynność, wykonywana w odpowiedni sposób, może nas uchronić przed wieloma infekcjami oraz chorobami.
Zagrażasz samemu/samej sobie i pozostałym domownikom, jeśli przygotowujesz posiłki i siadasz do stołu, nie myjąc rąk, ostrzegają eksperci z United States Department of Agriculture.
Sezon grypowy coraz bliżej i przy obecnej pogodzie bardzo łatwo jest się przeziębić. Żeby lepiej uchronić się przed chorobą, trzeba szczególnie zadabać o higienę, w tym o dostatecznie częste mycie rąk.
Mycie rąk to nie tylko dbałość o higienę w sferze fizycznej, ma również wpływ na nasz stan emocjonalny.
Coraz cieplejsze dni, zbliżające się lato i czas wakacji sprzyjają przebywaniu na zewnętrz - częściej spędzamy czas w miejscach publicznych i środkach transportu. Narażeni jesteśmy więc na większą liczbę zarazków. A niestety wakacyjne leniuchowanie sprawia, że czasem zapominamy też o prostych czynnościach jak dbanie o higienę dłoni. Tymczasem brudne ręce przenoszą 80 proc. infekcji. Jak więc uniknąć zagrożeń?
Dobrze wychowani, uprzejmi ludzi są dobrze postrzegani. I obecnie raczej narzeka się na ich niedostatek wołając o tempora, o mores! (łac. „co za czasy, co za obyczaje!) niż wskazuje na obfitość osób o dobrych manierach. Okazuje się jednak, że pobudki zdrowotne mogą powstrzymywać przed zbytnią grzecznością...
Uczeni z Uniwersytetu w Kolonii sprawdzili jak fizyczne oczyszczenie wpływa na samopoczucie po porażce.
Obchodzony 15 października Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony, aby podkreślić olbrzymie znaczenie mycia rąk wodą i mydłem. Jak zapewnia UNICEF, jest to jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej. Pamiętajmy jednak, że nasze dłonie, oprócz zapewnienia im czystości, wymagają również właściwej pielęgnacji.
Mycie rąk mydłem z dozowników takich jak te znajdujące się w toaletach publicznych może potencjalnie narazić na większe ryzyko zakażenia niż w przypadku użycia samej wody, wynika z nowych badań.
Wykształcona kobieta mieszkająca w dużym mieście - taki obraz dbającego o higienę Polaka wyłania się z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP.