Bestsellerem na rynku amerykańskim stała się książka „Za grosze. Pracować i (nie) przeżyć”. Jej autorką jest amerykańska dziennikarka i pisarka Barbara Ehrenreich, która przez dwa lata pracowała jako kelnerka w barze, salowa, pracownik sieci Wal – Mart i sprzątaczka, otrzymując za swoją pracę ok. 7 dolarów za godzinę.
„Podanie o miłość” Katarzyny Grocholi to zbiór dziesięciu opowiadań zawdzięczający tytuł jednemu z nich. Miłość stanowi dla nowel temat przewodni, nie chodzi tu jednak tylko o uczucie między kobietą i mężczyzną, ale również o więzi łączące rodzinę, przyjaciół i w ogóle o typowo ludzkie potrzeby akceptacji, troski o kogoś, czułości.
„Spóźnieni kochankowie” Williama Whartona to powieść przedstawiająca uczucie, o jakim rzadko przychodzi nam czytać, ukazuje bowiem miłość i erotyzm starszych ludzi. Tym większym wyzwaniem, ze względu właśnie na nietypowość obrazu, jest ukazanie historii kilkudziesięcioletnich kochanków z całym bogactwem ich uczucia, jego wieloaspektowością i niezwykłością.
Małopolski Katalog Inicjatyw na rzecz Seniorów „My Seniorzy” – taką nazwę nosi opracowana niedawno przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie internetowa baza danych, w której zgromadzone są informacje dotyczące wszelkich inicjatyw podejmowanych w regionie z myślą o osobach starszych.
Everyman, człowiek-każdy to specyficzna konstrukcja bohatera literackiego. Bez twarzy, bez imienia, bez indywidualnych cech osobowości, człowiek taki jest swoistym reprezentantem wszytkich ludzi. Philip Roth w swojej najnowszej książce pt. "Everyman" ukazuje postać, osobę o której wiemy bardzo wiele, ale tak naprawdę nie wiemy nawet jak ma na imię.