Musisz ćwiczyć, jeśli chcesz dobrze się czuć i wolniej starzeć, dotyczy to nie tylko formy fizycznej, ale i intelektualnej. Bez wysiłku fizycznego nie można liczyć na umysłową ostrość w jesieni życia.
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Codziennie wypija się miliony jej filiżanek. Przeprowadzono dotychczas liczne badania na temat jej wpływu na fizyczną stronę naszego organizmu, teraz uczeni z Australii i Kanady postanowili sprawdzić, jakie jest jej oddziaływanie na nasz stan mentalny.
Jeśli ćwiczysz, nie tylko zapewniasz sobie dobrą sprawność na długie lata i ochronę przed rozmaitymi chorobami, ale także poprawiasz zdolności poznawcze. Twój umysł będzie wdzięczny za treningi fizyczne, dzięki nim bowiem łatwiej jest mu działać.
Kiedy w grupie kilkorga osób ktoś zacznie ziewać, inni bezwiednie idą w jego ślady. I nie oznacza to, że nagle wszyscy poczuli zmęczenie. Uczeni postanowili wyjaśnić to ciekawe zjawisko.
Od lat mówi się o szkodliwych skutkach stresu dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Teraz podano informacje sprzeczne z dotychczasowymi ustaleniami - być może stres pozwala zachować zdrowie mózgu na dłużej.
Jakość powietrza ma wpływ na nasze zdolności skupienia się i myślenia. Im więcej dwutlenku węgla w powietrzu tym niższe są nasze możliwości intelektualne.
Już w tym tygodniu prawdopodobnie zostanie zaprezentowany nowy lek, który ma spowolnić rozwój choroby Alzheimera lub nawet go zatrzymać. Środek nazywa się „solanezumab".
Po okresie zapomnienia, tradycyjne planszówki wracają do łask. Zaczynamy doceniać zarówno ich charakter rozrywkowy, jak i – przede wszystkim – edukacyjny. Gry planszowe ćwiczą umysł oraz uczą kultury towarzyskiej, której dzisiaj brakuje młody
Znajdujesz się w salonie. Nie wiesz czy jest twój. Nie potrafisz określić wszystkich otaczających cię przedmiotów. Właściwie trudno się zorientować, co to jest za miejsce. Oto sytuacja z gry, która nie należy do gatunków horrorów, nie trzeba się spodziewać nagłego napadu zmutowanego zwierzaka. Ta gra przedstawia inny horror - jest nim doświadczanie objawów choroby Alzheimera.
Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu – intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć pułapek myślenia. Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji…
Nowe odkrycie amerykańskich naukowców wskazuje, że jedzenie mlecznej czekolady może poprawiać funkcjonowanie mózgu.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem