Wczoraj otwarta została pierwsza wystawa stała w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Dziś i jutro w muzeum odbywają się dni otwarte.
W dniach 13-14 września będzie można bezpłatnie zwiedzać Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, którego ekspozycje znajdują się w obiektach wpisanych na Listę UNESCO. Placówka otwiera swe podwoje dla zwiedzających w związku z Europejskimi Dniami Dziedzictwa.
Od początku sierpnia na stronie internetowej „Muzeum Utraconego” można zobaczyć nową kolekcję zaginionych dzieł. Tym razem wystawa nawiązuje swoją tematyką do zwierząt. W nowej letniej kolekcji znalazło się 11 eksponatów, które kiedyś były w polskich zbiorach, a obecnie ich los jest nieznany.
Od początku lipca na stronie internetowej „Muzeum Utraconego” można oglądać kolejną kolekcję dzieł zaginionych. Tym razem są to obrazy braci Gierymskich – Aleksandra i Maksymiliana. Kolekcja ta wzbogaci aktualne wystawy prac obu malarzy w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Już w przyszłym miesiącu zostanie otwarte internetowe muzeum Bruce'a Springsteena.
9 kwietnia zostanie otwarte Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Celem jego powstania jest upamiętnianie i upowszechnianie wiedzy na temat życia i nauczania Papieża - Polaka, którego pontyfikat zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym.
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało specjalny program. W najbliższą niedzielę 26 stycznia placówka zaprasza bohaterów tych uroczystości wraz wnuczętami na przygotowane na tę okazję atrakcje.
Już niebawem w Londynie zostanie otwarte muzeum Jimiego Hendriksa. Za muzeum posłuży apartament przy 23 Brook Street, w którym legendarny gitarzysta mieszkał pomiędzy 1968 a 1969 rokiem. Jego pokoje mają wyglądać dokładnie tak, jak za życia artysty.
„Utracone Odzyskane” to kampania edukacyjna prowadzona w ramach projektu Muzeum Utracone. Znane i cenione osoby wypowiadają się na temat utraconych dzieł sztuki. Akcja ma na celu uświadomienie społeczeństwu skali zniszczeń oraz grabieży obiektów kultury podczas drugiej wojny światowej.
Jeszcze 100 lat temu zdiagnozowana cukrzyca, oznaczała śmierć chorego. Dziś ta choroba zmieniła wyraźnie swoje oblicze. Chcesz zapoznać się z historią diabetologii? Odwiedź pierwsze w Polsce Wirtualne Muzeum Cukrzycy, które otworzyło swoje podwoje w związku z nadchodzącym Światowym Dniem Walki z Cukrzycą, przypadającym 14 listopada. To nietypowe muzeum prezentuje archiwalne zdjęcia i publikacje związane z cukrzycą i życiem diabetyków.
Świąteczno-noworoczny prezent dla publiczności przygotowało Muzeum Narodowe w Krakowie. Od 27 grudnia br. do 27 stycznia 2013 r. wszystkie wystawy stałe i czasowe będzie można zwiedzać bezpłatnie.
„Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą" – pod tym hasłem przebiegać będzie druga edycja akcji „60+kultura”. W sobotę i niedzielę, 29 i 30 września seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych. Weekend seniora z kulturą po raz pierwszy miał miejsce w ubiegłym roku. Uczestniczyło w nim wówczas ponad 100 placówek z całej Polski.
Nastąpił długo oczekiwany moment, stuletnia paczka z gminy Sel w Norwegii została otwarta po stu latach od zapakowania. Efekt jest jednak rozczarowujący.
Anita Lipnicka i Paulina Przybysz, a także Halina Mlynkova, Katarzyna Groniec, Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, Lilu, Marika, Mona i Paresłów zjednoczyły siły w ramach projektu "Morowe panny". Wokalistki zaśpiewały utwory do swych autorskich tekstów. Muzyką zajął się Darek Malejonek wraz z zespołem Maleo Reggae Rockers.
Od 14 czerwca do 19 sierpnia 2012 roku Muzeum Miejskie Wrocławia wraz z poznańską Galerią Artykwariat zaprasza na wystawę porcelany z wytwórni Rosenthal zatytułowaną Rosenthal Kuns(z)t. Ideą ekspozycji, prezentowanej wcześniej w Galerii Artykwariat, jest ukazanie tradycji manufaktury Rosenthal od początku jej istnienia do dziś.