Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Meteorologowie ostrzegają - najbliższe noce będą bardzo zimne. Temperatura przy gruncie może sięgać nawet -25 stopni. Wychłodzenie jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych.
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy odpowiednie służby za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie – apeluje Policja.
Każda pora roku niesie za sobą inne zagrożenia dla stanu oczu. Również zimą nasz wzrok narażony jest na wiele negatywnych czynników takich jak szkodliwe promieniowanie, suche powietrze czy niewłaściwa dieta. Aby wzrok nie odczuł podrażnienia i skutków zimowego okresu, należy zastosować odpowiednią profilaktykę.
Nie zaskakuje fakt, że Polacy najwięcej lodów zjadają w lecie. Zimą są mniej popularne, bo spora liczba osób boi się, że chłodne przekąski mogą stać się przyczyną przeziębienia. Czasem jednak lody są wskazane dla organizmu. W jakich przypadkach?
Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Pracodawca ma obowiązek zapewnić odpowiednią temperaturę na stanowiskach pracy w budynkach i środki chroniące przed zimnem pracującym poza nimi. Za niewywiązanie się z tych obowiązków grożą mandaty. Przepisy BHP określają minimalną temperaturę w pomieszczeniach, gdzie wykonywana jest praca. Przy lekkiej pracy fizycznej, np. w biurach, temperatura nie powinna być niższa niż 18 stopni C. Pozostali pracownicy, zatrudnieni np. w halach produkcyjnych, powinni mieć zapewnioną temperaturę nie niższą niż 14 stopni C.
Co prawda w tym roku zima jest dla nas raczej łaskawa, ale najchłodniejsza pora roku bywa kapryśna i trzeba się liczyć ze zmianami aury. Dla pracowników pracujących poza biurem to trudny czas. Jakie udogodnienia przysługują pracownikom w czasie zimy? Co musi zapewnić pracownikowi szef, gdy za oknem panują surowe warunki pogodowe?
Niesprzyjająca aura sprawia, że najchętniej wogóle nie wychodzilibyśmy z domów. To znak, że wielkimi krokami zbliża się najchłodniejsza pora roku. Prawie 40 procent Polaków chciałoby surowej zimy z dużą ilością śniegu. A pozostali? Platforma pogodowa Meteovista sprawdziła, jakiej zimy oczekują Polacy.
Spóźniona o miesiąc, postanowiła teraz uderzyć z całą swoją mroźną siłą. Zima zawitała do Polski a w najbliższych dniach da się we znaki w całym kraju. Nadchodzi fala mrozów, a temperatury mogą spaść nawet do -30 stopni.
Zimowa aura bardzo szkodzi naszej skórze twarzy. Mróz i silny wiatr sprawiają, że częściej dochodzi do podrażnień czy nadmiernego wysuszenia skóry. W tej sytuacji stosowanie zwykłego kremu nawilżającego nie rozwiąże problemu. Jak ograniczyć działanie czynników zewnętrznych, aby móc cieszyć się zdrową skórą w czasie zimy?
Gdy na zewnętrznych termometrach temperatura spada poniżej zera, pada śnieg, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Fala mrozów, która ogarnęła Europę Wschodnią, spowodowała śmierć setek ludzi, sparaliżowała ruch na wielu drogach i znacznie zwiększyła koszty ogrzewania domów, sklepów i biur.
Tegoroczna zima kazała na siebie długo czekać. Siarczysty mróz i okryta śnieżnym puchem okolica, to tylko jedna strona medalu. Niestety niskie temperatury okazują się często śmiertelne dla osób bezdomnych. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować komuś życie - apelują policjanci.
Zima, choć przyszła późno, daje się mocno we znaki w całej Polsce. Władze miast postanowiły na różny sposób ulżyć mieszkańcom, którzy musza dojechać do pracy, po zakupy czy do urzędu. Możemy więc liczyć na ułatwienia w miejskiej komunikacji, ogrzewane ławki a nawet... koksowniki.