Zapytane o idealny dzień kobiety odpowiedziały, że najwięcej czasu poświęciłyby na seks, a niewiele krócej chciałyby przebywać z przyjaciółmi oraz oddawać się relaksowi. Na pracę zawodową najchętniej przeznaczyłyby zaledwie 36 minut...
106-letni Japończyk stał się najstarszą osobą, która przebyła świat korzystając z transportu publicznego.
W dniach 18 - 25 stycznia chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach. Temat tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan to "Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa" ( 1 Kor 15,51-58). W tym roku materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali – po raz pierwszy w historii – chrześcijanie z Polski.
Jakkolwiek starzenie się związane jest z pewnymi stratami - intensywniejszym wypadaniem włosów, problemami z pamięcią krótkoterminową, utratą nienagannej sylwetki - jest coś pozytywnego, co zdobywa wraz z upływem czasu: to mądrość. Archetypiczny mądry starzec funkcjonuje w świadomości powszechnej nie bez przyczyny: rozsądek, rozległa wiedza, a także głęboka duchowość są przypisywane seniorom dzięki ich życiowemu doświadczeniu. Nic jednak nie przychodzi „ot tak", nad rozwojem w każdej dziedzinie trzeba pracować - dotyczy to także życia duchowego.
Zgodnie ze statystykami znaczną większość ludzi na świecie stanowią osoby związane z jakąś religią. Jakkolwiek odmienność treści wierzeń bywa diametralna, w wielu z nich modlitwa stanowi główną formę kultu i rudymentarny rytuał. Każdy człowiek wychowany w danej wierze wie, jak brzmią podstawowe modlitwy, ale znajomość Ojcze Nasz, treści modlitw składających się na salat, czy form kadiszu nie wyczerpuje tematu. Jaki jest najlepszy sposób na modlitwę i co jest jej istotą, wskazują eksperci różnych wyznań.
Kiedyś żyło się spokojniej - mawiają dojrzali. Nic dziwnego, dziś tempo codzienności bywa zawrotne, a ilość bodźców, na jakie jest się narażonym, antenatom wydawałaby się nie do zniesienia. Stąd niepokój, lęki i rozdrażnienie są coraz powszechniej odczuwane. Cennym okazuje się więc znalezienie sposobu na uspokojenie umysłu i relaks.
Rozmowa z Bogiem może szczególnie przynieść komfort podczas trudnych chwil w życiu kobiet maltretowanych psychicznie i fizycznie. Według przeprowadzonego badania jest nawet korzystniejsza w wyzwalaniu swojej złości i wewnętrznych niepokojów.
Częstotliwość rozmów z Bogiem ma związek z miejscem zamieszkania. Sondaż przeprowadzony przez redakcje miesięcznika Reader's Digest w różnych zakątkach świata wykazał, że Wschód częściej zwraca się ku Bogu niż Zachód.
Jeszcze do niedawna sądzono, że modlitwa wpływa korzystnie na pacjentów szpitalnych i pozwala im szybciej wyzdrowieć poprzez dodatni wpływ na samopoczucie, które z kolei mobilizuje siły obronne organizmu. Po trwających dziesięć lat badaniach naukowcy doszli do wniosku, że modlitwa nie pomaga, czasem może nawet zaszkodzić – pisze „New York Times”. Ludzie wierzący pukają się w głowę i twierdzą, że badania są niemiarodajne.