Osoby, które modlą się, gdy doświadczają problemów, znajdują pocieszenie. Ze statystyk wynika, że 75 procent Amerykanów, którzy modlą się co tydzień, robią to, aby poradzić sobie z negatywnymi sytuacjami i emocjami - chorobami, smutkiem, traumą czy gniewem.
Według socjologów z University of Wisconsin, ludzie, którzy się modlą, zyskują komfort w trudnych chwilach.
Billy Graham, słynny amerykański ewangelista, zmarł w wieku 99 lat w swoim domu w Montreat w Karolinie Płnocnej - informuje Washington Post.
Wystarczy dwadzieścia minut dziennie skupenia modlitewnego, by osłabić napięcie i stres.
We współczesnym świecie duchowość kojarzy się raczej z indolencją, ascezą, czy ekstrawagancją. Te z kolei nie są wiązane z sukcesem, który w powszechnej opinii oznacza przebojowość, przepych, rządzicielstwo. Nic bardziej mylnego, pielęgnowanie duchowej strony życia ma także bardzo praktyczny wymiar, który pomaga osiągać cele w życiu zawodowym i prywatnym.
Naukowcy nie potrafią zbadać, czy wyznawanie jakiejś religii w istocie zapewni wieczne życie w duchowej formie, ale byli w stanie wykazać, że bycie religijnym przedłuża ziemskie życie...
Codzienność dostarcza bodźców stresowych o różnej sile, więc wraz z upływem lat każdy znajduje własny sposób na odpowiednią na nie reakcję. Bez wątpienia pomaga wypracowanie pewnego dystansu i umiejętność relaksowania się. Okazuje się, że pomocna może być również modlitwa i medytacja. Już dwadzieścia minut takiej kontemplacji daje bardzo dobre skutki.
Bez względu na to, co nas niepokoi: kryzys migracyjny, niebezpieczeństwo wojny, czy też może bardziej osobiste problemy rodzinne lub w pracy, pomóc może medytacja bądź mdolitwa. Dzięki nim osłabisz stres.
Bycie religijnym pomaga uchronić się przed depresją, wskazują uczeni z University of Massachusetts Boston.
Billy Graham, słynny amerykański ewangelista, skończył 95 lat.
Zapytane o idealny dzień kobiety odpowiedziały, że najwięcej czasu poświęciłyby na seks, a niewiele krócej chciałyby przebywać z przyjaciółmi oraz oddawać się relaksowi. Na pracę zawodową najchętniej przeznaczyłyby zaledwie 36 minut...
106-letni Japończyk stał się najstarszą osobą, która przebyła świat korzystając z transportu publicznego.
W dniach 18 - 25 stycznia chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach. Temat tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan to "Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa" ( 1 Kor 15,51-58). W tym roku materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali – po raz pierwszy w historii – chrześcijanie z Polski.
Jakkolwiek starzenie się związane jest z pewnymi stratami - intensywniejszym wypadaniem włosów, problemami z pamięcią krótkoterminową, utratą nienagannej sylwetki - jest coś pozytywnego, co zdobywa wraz z upływem czasu: to mądrość. Archetypiczny mądry starzec funkcjonuje w świadomości powszechnej nie bez przyczyny: rozsądek, rozległa wiedza, a także głęboka duchowość są przypisywane seniorom dzięki ich życiowemu doświadczeniu. Nic jednak nie przychodzi „ot tak", nad rozwojem w każdej dziedzinie trzeba pracować - dotyczy to także życia duchowego.
Zgodnie ze statystykami znaczną większość ludzi na świecie stanowią osoby związane z jakąś religią. Jakkolwiek odmienność treści wierzeń bywa diametralna, w wielu z nich modlitwa stanowi główną formę kultu i rudymentarny rytuał. Każdy człowiek wychowany w danej wierze wie, jak brzmią podstawowe modlitwy, ale znajomość Ojcze Nasz, treści modlitw składających się na salat, czy form kadiszu nie wyczerpuje tematu. Jaki jest najlepszy sposób na modlitwę i co jest jej istotą, wskazują eksperci różnych wyznań.