Badanie sugeruje, że leczenie migreny może pomóc obniżyć ryzyko udaru mózgu, zwłaszcza udarów niedokrwiennych lub cichych udarów.
Osoby cierpiące na migrenę mają szansę na skuteczniejszą walkę z chorobą - opracowano nowe leki, których efekty w osłabianiu bólu są obiecujące.
Migrena to przewlekła choroba neurologiczna cechująca się nawracającymi bólami, często w połączeniu z pewną liczbą objawów autonomicznego układu nerwowego. Dotychczas nie są znane dokładne przyczyny dolegliwości i nie ma nią w pełni skutecznych leków. Uczeni ciągle jednak badają przypadłość i diagnozują kolejne możliwe wyzwalacze bólu.
Migrena jest bardzo uciążliwą przypadłością, na którą nie ma w pełni skutecznego leku. Okazuje się jednak, że media społecznościowe mogą pomóc w radzeniu sobie z tą chorobą.
Bóle głowy to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości. Równocześnie to także schorzenie, którego przyczyny bardzo trudno zdiagnozować. Na ból głowy może bowiem wpływać wiele czynników, a ich prawidłowe rozpoznanie stanowi jedyny sposób na wyleczenie. Dodatkowo większość cierpiących na tę dolegliwość (na bóle głowy skarży się 7 na 10 Polaków), ma tendencje do bagatelizowania jej i poprzestawania na doraźnych środkach przeciwbólowych.
Tabletki na ból są w powszechnym użyciu. Wielu ludzi chętnie po nie sięga przy różnorodnych dolegliwościach i dzięki tym środkom mogą normalnie funkcjonować. Zdarza się bowiem, że ból wręcz wyłącza z normalnego życia. Warto jednak pamiętać, że tabletki wspomagają w nagłych wypadkach, ale trzeba wybierać odpowiednie leki, by móc liczyć na ich efektywność i zapobiec ewentualnym efektom ubocznym.
Sezon na jabłka w pełni, a owoce te są powszechnie doceniane w Polsce ze względu na wysoką zawartość błonnika, witamin i antyoksydantów. Liczba zastosowań owoców wykracza jednak poza kulinaria - mogą być szeroko wykorzystywane w celu poprawy zdrowia, urody i uprzyjemnienia prowadzenia domu.
Otyli ludzie mogą być narażeni na większe ryzyko migreny epizodycznej.
Migreny to rodzaj powtarzających się silnych bólów głowy, które mogą mieć istotny negatywny wpływ na jakość życia. Atakom choroby często towarzyszą nudności, wymioty i zwiększona wrażliwość na światło. Na migreny cierpi 10-12 proc. populacji. Choroba jest bardzo uciążliwa i znacznie obniża jakość życia. Dotychczas nie opracowano w pełni skutecznego leku na tę przypadłość. Na chorobę częściej zapadają kobiety, stanowią około 70 proc. pacjentów.
Migrena może powodować trudny do zniesienia ból i dramatycznie osłabić jakość życia - nierzadko wywołuje znaczące zmiany nastroju, a pulsujący ból utrudnia lub wręcz uniemożliwia sen czy pracę. Dotychczas nie odnaleziono przyczyn migren, ale badacze są coraz bliżej ich zidentyfikowania.
W ostatnich latach notuje się istotny wzrost zgonów kobiet w średnim wieku z powodu przedawkowania opioidowych leków przeciwbólowych na receptę, informuje amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (Centers for Disease Control and Prevention).
Walka z zaburzeniami snu często wymaga zmiany określonych nawyków, a nawet stylu życia. Czasem jednak jest nieskuteczna ze względu na zażywane leki. Niektóre medykamenty wzmagają problem bezsenności.
Pacjentom zmagającym się z chorobą Alzheimera polecane są lecznicze zioła.
Najnowsze wyniki badania „Polacy o migrenie" wskazują, że nasze społeczeństwo nadal niewiele wie na temat tej uciążliwej dolegliwości. Migrena to nie tylko silny ból głowy czy wymówka. To znacznie więcej - poważne i przewlekłe schorzenie, które utrudnia normalne funkcjonowanie. Pacjenci na nią cierpiący często spotykają się z niezrozumieniem i brakiem akceptacji, a to właśnie wsparcie ze strony otoczenia jest jednym z najważniejszych czynników pomagających w walce z migreną.
Większość z nas od czasu do czasu miewa bóle głowy. Mogą być związane ze stresem, dietą przekroczeniem określonej dawki alkoholu. Bez względu na przyczynę utrudniają normalne funkcjonowanie. Poniżej kilka interesujących faktów na temat tej powszechnej dolegliwości.