Starość przychodzi stopniowo i wiąże się z różnymi zmianami dotyczącymi sposobu funkcjonowania organizmu. Nie oznacza to, że czekają nas same kłopoty, po prostu ciało zaczyna zachowywać się inaczej. Sprawdź, jak niezwykłe mogą być te zmiany i jak zaskakujące są niektóre dane dotyczące naszego organizmu.
Jeśli cierpisz na migreny, pomocne mogą być witaminy z grupy B, w tym także kwas foliowy.
Naukowcy odkryli związek między migreną i ryzykiem depresji. Wydaje się, że te dwie choroby wpływają na siebie.
Przedświąteczna gorączka to nie tylko stres i nerwy, to także ogromny wysiłek dla kręgosłupa. Dla wielu lawina bodźców może skończyć się też dokuczliwą migreną. Krzątanina, domowe porządki, kilogramy zakupów, a nawet… bigos – mogą przyprawić o ból głowy i spowodować problemy z kręgosłupem. Jeśli nie chcesz spędzić tego czasu na lekach przeciwbólowych, dowiedz się, czego unikać.
Imbir jest chętnie dodawany do herbaty i innych napojów. Ma wiele prozdrowotnych właściwości i wspomaga odchudzanie. Zobacz, do czego się przydaje.
Po upalnym lecie, chłodna i deszczowa jesień to rewolucja dla naszego organizmu – szczególnie, jeśli zasilamy grupę meteopatów, która może dotyczyć nawet 60 proc. Polaków. Lekarz jednak nie wyleczy z meteopatii, która nie jest chorobą, ale doradzi jak radzić sobie z jej objawami.
Poczekaj z zażywaniem leków, gdy zaczynasz odczuwać ból głowy, być może inne, poza farmaceutyczne sposoby, bedą skuteczne w osłabieniu tego bólu. Wypróbuj podane propozycje.
Jeśli często dolega nam ból głowy, nie warto regularnie zażywać leków przeciwbólowych, które mają działanie uboczne. Aby dokładnie zdiagnozować przyczyny tej dolegliwości, powinniśmy wykonać badanie za pomocą rezonansu magnetycznego. W tym celu oprócz samej głowy, zalecane może być zbadanie również odcinka szyjnego kręgosłupa.
- Tam widać wszystko oprócz bólu – mówi bohaterka filmu „Oczami migrenika”, a zarazem uczestniczka pierwszego takiego eksperymentu, w którym można było poznać doświadczenia migrenika do tego stopnia, że jego uczestnicy stracili możliwość odróżnienia złudzenia od rzeczywistości.
Masz kłopoty z zasypianiem? Często budzisz się w nocy i rano odczuwasz zmęczenie? To dziś powszechny problem. Pomocne mogą być różne techniki relaksacyjne, lepsza higiena snu oraz magnez.
Ludzie w średnim wieku, którzy cierpią na migrenę, są bardziej narażeni na rozwój choroby Parkinsona.
Jabłek w Polsce nie brakuje, są wręcz naszym flagowym produktem. Stanowią powszechny element naszej diety, są dodawane do wielu potraw - zarówno dań głównych, jak i deserów - a konfitury z tych owoców wielu uważa za niezbywalne wyposażenie domowych spiżarni. Jabłka mogą być jednak wykorzystywane w różny sposób, nie tylko jako składnik spożywczy. Zobacz, do czego jeszcze mogą służyć.
Choć wielu ludziom botoks kojarzy się przede wszystkim z wygładzaniem zmarszczek (w tym z nienaturalnymi twarzami celebrytów), ma także inne zastosowania. Jednym z nich jest skuteczność w leczeniu kłopotliwej dolegliwości - nietrzymania moczu.
Badanie sugeruje, że leczenie migreny może pomóc obniżyć ryzyko udaru mózgu, zwłaszcza udarów niedokrwiennych lub cichych udarów.
Osoby cierpiące na migrenę mają szansę na skuteczniejszą walkę z chorobą - opracowano nowe leki, których efekty w osłabianiu bólu są obiecujące.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem