Nie wszystkie osoby zmagające się z bólem głowy unikają aktywności seksualnej. Ludzie cierpiący na migreny deklarują wyższy poziom pożądania seksualnego niż ludzie z innymi rodzajami bólów głowy.
Im wcześniej u ludzi rozwija się cukrzyca typu 2 lub nadciśnienie, tym wcześniej wystąpi u nich jaskra pierwotna kąta otwartego (primary open-angle glaucoma, POAG), główna przyczyna nieodwracalnej utraty wzroku na całym świecie.
Demencja to najczęstsza choroba neurologiczna u osób starszych, a bóle głowy, w tym migreny, są najczęstsze zaburzenie neurologiczne w każdym wieku. Jak się okazuje, migreny mogą być istotnym czynnikiem ryzyka otępienia, w tym choroby Alzheimera.
Ponad połowa (52 proc.) światowej populacji co roku zmaga się z bólem głowy, a 14 proc. doświadcza migren.
Na Uniwersytecie Stanu Waszyngton odkryto, że wdychanie konopi indyjskich zmniejsza nasilenie bólu głowy o 47,3 proc., a migren - o 49,6 proc.
Osoby zmagające się z migreną mogą mieć gorszą jakość snu REM niż ludzie wolni od tej choroby. Co więcej, okazało się również, że dzieci z migreną krócej sypiają niż ich zdrowi rówieśnicy, choć szybciej zasypiają.
Dieta bogata w tłuste ryby była znacznie skuteczniejsza w zmniejszeniu ataków migrenowych i osłabieniu intensywności bólu w porównaniu do diety obfitującej w oleje roślinne.
Praktykowanie jogi wraz ze stosowaniem regularnie przepisanego leczenia może pomóc w walce z migreną. Joga może sprawić, że bóle migrenowe zdarzają się rzadziej, trwają krócej i są mniej bolesne.
Łączenie praktykowania medytacji i jogi może pomóc ludziom lepiej radzić sobie z bólem migrenowym, wynika z nowych badań klinicznych.
Migrena to trzecia najczęstsza choroba na całym świecie - cierpi na nią niemal jedna na siedem osób. Migrenowe bóle występują częściej niż cukrzyca, epilepsja i astma łącznie. Co więcej, choroba jest związana ze zwiększonym ryzykiem udaru.
Wydaje się, że zaburzenia lękowe są związane z kilkoma problemami fizycznymi, takimi jak: choroby tarczycy, choroby układu oddechowego, zapalenie stawów i migrenowe bóle głowy.
Jak wynika z nowych badań, ci, którzy często zmagają się z bólem głowy, a nie korzystają ze smartfonów, zażywają mniej leków niż osoby z takim bólem, które używają wspomnianych urządzeń.
Problemy ze snem mogą mieć wpływ na wyzwalanie migrenowych bólów głowy.
Skóra banana przydaje się na różne sposoby, niektórzy polecają, by ją także zjadać, inni podkreślają jej prourodowe właściwości. Zobacz, jak można jej niestandardowo użyć, daje wiele korzyści.
Ataki migreny powodują obezwładniający ból i nie pozwalają normalnie funkcjonować. Aby osłabić dolegliwość, stosuje się różne leki, nie ma jednak takiego środka, który byłby skuteczny u wszystkich pacjentów i wielu ludzi zmaga się bólem. Ostatnie badania pokazują, że jest nowa nadzieja dla chorych - zielone światło może być lecznicze.