Na zakup mieszkania, bieżące wydatki oraz wakacje – to najważniejsze cele oszczędzania Polaków. Okazuje się, że z każdym rokiem mamy większą świadomość oszczędzania. W dalszym ciągu jednak rzadko odkładamy pieniądze z wyprzedzeniem, planując precyzyjnie ich przeznaczenie. Jak racjonalnie gospodarować domowym budżetem i zabezpieczyć płynność finansową w nieprzewidzianych sytuacjach podpowiada Expander.
Aranżacja wnętrza w stylu carskiej Rosji to doskonały wybór dla każdego, kto uwielbia luksus, złote obicia i przepych. Ta jedyna w swoim rodzaju stylizacja pasuje jednak nie tylko do pałaców czy wielkich domostw, równie dobrze może sprawdzić się także w mieszkaniu. Wszystko zależeć będzie od dobrej kompozycji i dobrania odpowiednich dodatków, barw oraz mebli.
Dopiero w 2017 roku banki będą wymagały od swoich klientów posiadania co najmniej 20 procent środków własnych na zakup mieszkania. Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała się na złagodzenie wytycznych, które zostały zawarte w Rekomendacji S. W pierwotnej wersji pułap 20 procent wkładu własnego miał być egzekwowany przez banki od 2014 roku. Jak sfinansować wkład własny, gdy nie dysponujemy odpowiednią ilością środków?
Kupno mieszkania czy domu jest z pewnością jedną z najważniejszych decyzji, które podejmujemy w życiu. Ten krok związany jest podjęciem poważnego zobowiązania finansowego, które będzie nam zwykle towarzyszyć przez dłuższy czas. Każdy z nas chce mieć pewność, że swoje pieniądze powierza uczciwej firmie, zwłaszcza, gdy nasze lokum dopiero się buduje. Na jakie kwestie zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z deweloperem?
Wynajmowanie mieszkania wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem. Sen z powiek spędzają lokatorzy, którzy nie dbają o najmowany lokal, niszczą jego wyposażenie, czy wreszcie zalegają z opłatami czynszu. Nawet jeśli obawiamy się wspomnianych sytuacji, warto rozważyć możliwość najmu, gdyż istnieją proste sposoby, które pozwolą nam uchronić się przed nierzetelnymi lokatorami. Jak uniknąć problemów związanych z najmem mieszkania podpowiadają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego.
Remont mieszkania często staje się poważnym wyzwaniem, zwłaszcza, jeśli nie mamy zgromadzonych na ten cel środków. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem finansowania remontu staje się zaciągnięcie kredytu. Zanim podejmiemy decyzję, warto dobrze rozważyć, który produkt finansowy będzie najkorzystniejszy, aby nie obciążyć przy tym zbytnio domowego budżetu – podpowiada Expander.
5 lat temu zaciągnęłam z mężem kredyt na zakup mieszkania, który zabezpiecza hipoteka. Aktualnie myślimy nad jego sprzedażą. Czy jest to możliwe, skoro nieruchomość zabezpiecza kredyt? Jakie warunki muszę spełnić, by bank wyraził na to zgodę?
Po długiej zimie nadeszły w końcu oczekiwane cieplejsze dni. Dla niektórych wręcz za bardzo. Jak można sobie radzić ze zbyt wysoką temperaturą w mieszkaniach?
53-letnia Stephanie Bottrill popełniła samobójstwo, bo nie mogła sobie poradzić finansowo wobec niedawno wprowadzonego w Wielkiej Brytanii tzw. podatku sypialnianego.
Najnowsza publikacja Eurostatu powstała w ramach Europejskiego badania warunków życia ludności (EU-SILC) dostarcza interesujących danych liczbowych na temat procentowego rozkładu typów zabudowy mieszkaniowej w naszym kraju. W przypadku Polski społeczeństwo dzieli się na dwie porównywalnej wielkości grupy: gospodarstwa domowe mieszkające w domach jednorodzinnych i w budynkach wielorodzinnych.
Jedna z ostatnich publikacji Eurostatu - europejskiego urzędu statystycznego - powstała w ramach Europejskiego badania warunków życia ludności (EU-SILC) pozwala na porównanie naszego kraju do innych państw UE pod kątem wieku opuszczania rodzinnego domu przez młode osoby. Okazuje się, że wbrew mitowi samodzielnych i zaradnych Polaków, daleko nam do średniej unijnej pod tym względem.
Co jakiś czas w mediach przewija się temat budownictwa mieszkaniowego z okresu PRL. Artykuły czy audycje dotyczące tego zagadnienia można by zebrać do jednego wspólnego wątku zatytułowanego: problem wielkiej płyty. Eksperci przypominają, że nieuchronnie zbliża się teoretyczny okres żywotności budynków w tej technologii. Podkreśla się, że problem nie dotyka małego odsetka społeczeństwa ale kilka – kilkanaście milionów rodaków. Tymczasem wciąż nie znamy faktycznego stanu technicznego polskich mieszkań wielkopłytowych, a w doniesieniach na ten temat mity wciąż górują nad faktami.
Zazwyczaj z zalaniem lokalu mieszkalnego wiążą się wysokie szkody. Przy dochodzeniu odszkodowania przez właściciela zalanego mieszkania, najważniejsze jest ustalenie kto jest sprawcą powstałej szkody. Wcale nie jest takim oczywistym, że sprawcą szkody jest lokator mieszkania położonego powyżej.
Chcemy z mężem kupić mieszkanie w TBS. Niestety z tego co udało nam się dowiedzieć, to na takie mieszkania nie udziela się kredytów hipotecznych. W jaki sposób możemy skredytować taką nieruchomość?
Chcemy z mężem odświeżyć nasze mieszkanie. Szacujemy, że remont będzie nas kosztował ok. 15 tys. złotych. Czy banki udzielają specjalnych kredytów na remonty? W jaki sposób możemy sfinansować remont?
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem