„Co się stanie, jeśli odłączę ten kabel?”, „Od czego był ten przewód?” – nieraz zdarza się, że pośród splątanych kabli trzeba znaleźć ten, który akurat w danej chwili jest potrzebny. Nieodzownie wiąże się to z obecnością technologii w naszym życiu. Za pomocą kilku prostych trików można jednak wyeliminować ten kłopot.
Łazienka przystosowana do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych powinna gwarantować im swobodne poruszanie się oraz możliwość samodzielnego korzystania z pomieszczenia. Na rynku istnieje coraz więcej rozwiązań sanitarnych dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi. Radzimy, jakie urządzić łazienkę bez barier.
Okna to specyficzny produkt. Pozornie każde wygląda tak samo – białe ramy, zaokrąglone ranty, klamka, a z boku mechanizmy, których działanie dla wielu pozostaje wielką niewiadomą. Różnice, te zasadnicze, są ukryte. By porównać stolarkę i dokonać dobrego wyboru podczas zakupu, musimy uważniej przyjrzeć się etykiecie i tajemniczym symbolom w niej zawartym. Tylko co dokładnie one oznaczają?
Kredyt hipoteczny często jest największym zobowiązaniem finansowym, jakie podejmujemy w życiu. Nic więc dziwnego, że narosło wokół niego wiele przekonań, które nie zawsze mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Przedstawiamy kredytowe mity i wyjaśniamy niejasności, które mogą być ich źródłem.
Zastanawialiście się kiedyś, które pomieszczenie w Waszym wnętrzu jest dla Was najważniejsze? Powszechnie mówi się, że sercem każdego domu jest kuchnia. Czy Polacy także tak uważają? A jeśli tak to ile osób się do tego przyznaje?
Dla włamywaczy nie tylko święta, ale również ferie i wakacje to doskonała okazja, aby się obłowić. Ich łupem padają nie tylko piękne wille na przedmieściach, ale także mieszkania, które zostają puste przez kilka, kilkanaście dni. Bez względu na to, czy jesteśmy jego właścicielem, czy też tylko najemcą, powinniśmy zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie. Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, aby chronić swój majątek? Jak zabezpieczyć mieszkanie podczas dłuższej nieobecności, nawet jeśli jest ono tylko wynajmowane?
Koniec nękania lokatorów, głównie starszych osób, przez tzw. "czyścicieli kamienic". Dziś weszła w życie nowelizacja Kodeksu karnego, Prawa budowlanego i Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Za utrudnianie korzystania z lokalu "czyścicielom" bęzie grozić nawet 3 lata więzienia, a za pozorne remonty kara finansowa.
W związku z pracami nad podatkiem bankowym już 7 instytucji zdecydowało o podwyżce marż kredytowych. Efekt? Już niedługo za kredyt przyjdzie zapłacić więcej. Póki co rata długu zaciągniętego na zakup 2-pokojowego mieszkania w dużym mieście wynosi 926 zł – wynika z szacunków Lion’s Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl.
Co roku chłodne jesienno-zimowe miesiące zmuszają nas do ogrzewania swoich mieszkań za pośrednictwem centralnego systemu grzewczego. Wysokie ceny związane z ogrzewaniem częstokroć dotkliwie obciążają jednak nasz domowy budżet, przysparzając przy tym wielu kłopotów. Problem ten dotyczy zarówno mieszkańców dużych, jak i małych spółdzielni mieszkaniowych. Jak się zatem bronić przed zbyt wysokimi rachunkami?
Obiegowa opinia głosi, że rolety, zwłaszcza zwijane i plisowane, powinno dobierać się do koloru ścian. Owszem, tak może być, ale tylko w przypadku, gdy chcemy, żeby nie rzucały się w oczy i tym samym nie odwracały uwagi od innych, bardziej dekoracyjnych elementów wystroju. Pamiętajmy jednak, że aranżacja okienna zajmuje dużą powierzchnię i z tego powodu ma niebagatelny wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Proponujemy więc skomponować ją z pozostałymi barwami występującymi we wnętrzu w bardziej przemyślany sposób. Najlepszy efekt przynoszą zestawienia monochromatyczne, harmonijne albo kontrastowe.
Program państwowego budownictwa czynszowego po kilkuletniej przerwie ponownie startuje. 25 października weszła w życie nowelizacja ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz niektórych innych ustaw. Nowe przepisy umożliwią rozpoczęcie - już w tym roku - realizacji programu finansowania społecznego budownictwa czynszowego. W ciągu 10 lat ma powstać co najmniej 30 tys. nowych mieszkań pod wynajem.
Jak wynika z badania TNS, aż 68 procent osób przy wyborze nieruchomości kieruje się jej ceną. Tymczasem przyszli nabywcy powinni przeanalizować również inne czynniki, które mogą wpłynąć na wysokość kosztów eksploatacyjnych lokalu czy na wydatki związane z przeprowadzką.
Koniec nękania lokatorów, głównie starszych osób, przez tzw. "czyścicieli kamienic". Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu karnego, Prawa budowlanego i Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Za utrudnianie korzystania z lokalu "czyścicielom" bęzie grozić nawet 3 lata więzienia.
Niewielu Polaków oszczędza z myślą o przyszłej emeryturze. Co trzeci dorosły Polak nie ma żadnego finansowego zapasu – wynika z badania „Podejście do oszczędzania”. Tymczasem w przyszłości emerytura ma stanowić tylko 25-35 procent ostatniego wynagrodzenia. Jeśli nie zmienimy swojego postępowania, może się okazać, że w przyszłości powszechnym zjawiskiem będzie oddawanie nieruchomości w zamian za rentę hipoteczną – przestrzega Expander.
Zdarza się, że po gwałtownej nawałnicy dom ulega znacznym uszkodzeniom. Jak poradzić sobie w tej sytuacji – sprzątać czy czekać na oględziny zakładu ubezpieczeń? Gdzie należy zgłosić szkodę? Jak uzyskać odszkodowanie?