Warszawska Fundacja Inicjatyw Aktywnych Go Silver realizuje projekt pt. „Nie ma to jak w domu – bezpiecznie mieszkanie seniora”, dotowany w ramach rządowego programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych (ASOS). Beneficjentami projektu będą osoby w wieku 60+. W ramach projektu Fundacja chce zbadać warunki mieszkaniowe warszawskich seniorów (150 osób).
W budynkach spędzamy dziś blisko 80% naszego życia, dlatego priorytetem w nowoczesnym projektowaniu powinien być komfort, zdrowie i bezpieczeństwo osób w nich przebywających. Na nasze samopoczucie duży wpływ ma jakość powietrza. Z tą bywa w polskich obiektach różnie, co wiąże się z coraz szerzej komentowanym zjawiskiem chorych budynków. Także tych mieszkalnych.
Gdy nieruchomość została kupiona na kredyt i zachodzi potrzeba jej sprzedaży, niekoniecznie trzeba wcześniej spłacić zobowiązanie w całości z własnych środków. W rzeczywistości istnieją też inne warianty transakcji.
Prawidłowe dbanie o drewniane okna zagwarantuje piękny wygląd przez lata i zachowa ich właściwości użytkowe. Istnieje jednak przekonanie, że czynność ta jest żmudna i pracochłonna. Czy rzeczywiście tak jest?
Wyjątkowo uciążliwe zabrudzenia, takie jak tłuste plamy, zacieki od farb, kleju czy lakierów są szczególnie trudne do usunięcia. Powstają najczęściej podczas remontów i prac naprawczych, więc uniknięcie ich jest niemożliwe. By pozbyć się ich skutecznie, warto zaopatrzyć się w środek, który z łatwością usunie uciążliwe zabrudzenia i nie zniszczy czyszczonego przedmiotu. W takim wypadku przydatna może okazać się benzyna ekstrakcyjna.
Energooszczędne systemy stosowane w budownictwie to trend, który już od kilku lat cieszy się zainteresowaniem w branży. Bardzo duże znaczenie w tym kontekście ma izolacyjność energii cieplnej, na której utratę najbardziej narażona jest stolarka okienna. Jak zatem skutecznie niwelować ten problem?
Właściwie położona i atrakcyjna wizualnie podłoga to kluczowy element modnego i praktycznego wnętrza. W ocenie użytkowników o jej funkcjonalności decyduje trwałość rozwiązania oraz nakład prac i środków niezbędny do utrzymania pożądanego wyglądu podłogi. W jaki sposób pielęgnować podłogi drewniane, laminowane i parkiety?
W lipcu 2016 roku kwota do spłaty kredytów mieszkaniowych wynosiła 401,5 mld złotych – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Zobowiązanie to należało do 3,583 mln Polaków, którzy posiadali 3,991 mln kredytów mieszkaniowych. Na jednego kredytobiorcę mieszkaniowego przypadało 1,1 kredytu i 112 tys. zł średniej kwoty zadłużenia do spłaty.
Ponad 3,4 mld zł gotówki wydali Polacy na zakup nowych mieszkań – wynika z najświeższej publikacji NBP. Wynik ten zanotowano w ciągu zaledwie 3 miesięcy i tylko w 7 miastach. Na rynek trafia obecnie rekordowy strumień gotówki. Za tymi rekordami stoją inwestorzy, którzy wolą kupić mieszkanie i zająć się jego wynajmem niż udać się po niskooprocentowaną bankową lokatę.
Wielu z nas przy wyborze rodzaju podłogi do mieszkania kieruje się głównie jej kolorem. Jednak barwa paneli to nie wszystko. To, jak „zachowuje się” podłoga, po której chodzimy, zależy w głównej mierze od wilgotności czy równości podłoża. Sprawdźmy, na jakie kwestie techniczne warto zwrócić uwagę.
Statystyki Eurostatu wskazują, że Polska zajmuje jedną z ostatnich pozycji pod względem liczby pokoi przypadających na 1 osobę. Za nami są tylko Serbia, Rumunia i Macedonia.
Tapicerowane meble, jak sofa czy fotele, to elementy aranżacji, które zdecydowanie wpływają na charakter wnętrza. Warto odpowiednio o nie dbać, by po wielu latach wciąż wyglądały jak nowe i atrakcyjnie prezentowały się we wnętrzu. Jak sprawić, by przez długi czas zachwycały intensywnym kolorem i fakturą obicia?
Ostatnie informacje napływające z Wielkiej Brytanii i mówiące o spadku odsetka właścicieli domów do najniższego poziomu od 30 lat to dobry pretekst, by sprawdzić jak sytuacja ta wygląda także w innych krajach.
Na kredyt, za gotówkę, dla siebie lub jako inwestycję – ostatnie dane z rynku mieszkaniowego pokazują wzrost sprzedaży nowych domów i mieszkań od deweloperów. Zakup lokum to zazwyczaj największy wydatek w życiu. Pożar, żywioły, a nawet włamanie mogą spowodować znaczące szkody. Mimo, że z każdym rokiem liczba Polaków kupujących ubezpieczenia majątkowe sukcesywnie wzrasta, to i tak niespełna połowa nieruchomości w Polsce nadal nie jest ubezpieczona.
Awarie i usterki w domu to codzienność. Zalanie, pożar czy kradzież to szkody do przewidzenia, na wypadek których można się ubezpieczyć. Jak jednak zapewnić sobie ochronę np. przed stratami spowodowanymi fajerwerkiem, który podczas nocy sylwestrowej wpadł na balkon i uszkodził elewację oraz drzwi balkonowe? Dzięki ubezpieczeniu all risk możemy uzyskać odszkodowanie nawet w przypadku tak nietypowych szkód.