Od 12 lat spłacamy kredyt, który zaciągnęliśmy na zakup mieszkania. Nabyliśmy je z myślą o przekazaniu go w przyszłości synowi. Wkrótce ma zamiar się ożenić i chcieliśmy przekazać je w prezencie ślubnym. Nie chcemy jednak przepisywać kredytu na syna. Czy w takim wypadku możemy zmienić właściciela nieruchomości obciążonej hipoteką? Czy konieczne będzie poinformowanie o tym banku?
Niedawno otrzymałam mieszkanie po zmarłej babci, które w dość krótkim czasie udało mi się wynająć młodemu małżeństwu. Czy muszę rozliczać się z uzyskiwanych z tego tytułu dochodów z Urzędem Skarbowym? Co mi grozi, jeśli tego nie zrobię?
Prawo do żądania odszkodowania od gminy za niedostarczenie lokalu socjalnego jest zgodne z Konstytucją - uznał Trybunał Konstytucyjny. Oznacza to, że gminy będą musiały płacić odszkodowania właścicielom mieszkań, w których przebywają osoby, dla których gmina nie ma lokali socjalnych.
W ostatnim czasie na rynku nieruchomości obserwuje się spore zawirowania. Co zatem tak naprawdę opłaca się obecnie nabyć: mieszkanie nowe czy używane? A może wybudować dom lub kupić gotowy bądź też nie porywać się na kosztowną inwestycję i po prostu wynająć cztery kąty?
Własne mieszkanie to towar bardzo pożądany, ale jeszcze bardziej trudny do zdobycia. Każdy chce przecież mieć swoje miejsce, do którego z chęcią wraca po pracy. Mieszkanie komunalne jest niezwykle pomocne tym, których na zakup lokum na wolnym rynku nie stać. Niestety nie jest do końca „własne”. Można jednak odkupić je od gminy. Jak to zrobić? Gdzie pójść? Ile to kosztuje?
Według badania CBOS zrealizowanego w listopadzie 2009 roku, wynika, że dwie trzecie osób w starszym wieku na starość najchętniej mieszkałoby we własnym domu, jedynie doraźnie korzystając z pomocy rodziny i znajomych. Rzeczywistość w dużym stopniu jest zbieżna z ich oczekiwaniami. Polscy seniorzy ponadto dobrze oceniają własne warunki mieszkaniowe i są z nich zadowoleni.
Mieszkanie Quentina Tarantino wygląda jak "pokój w akademiku". Reżyser zdradził, że nigdy nie wyrzuca zgromadzonych w domu przedmiotów, nawet, gdy są mu zupełnie niepotrzebne.
Trybunał Konstytucyjny uznał zasady zawierania umów o przeniesienie własności lokalu przez spółdzielnie mieszkaniowe za niezgodne z Konstytucją. TK orzekł, że przepisy niezgodne z ustawą zasadniczą tracą moc obowiązującą z upływem dwunastu miesięcy od dnia ogłoszenia wyroku w Dzienniku Ustaw.
„Eklektyzm klasyczny” to próba nazwania stylu, który wielu z nas najwyraźniej wysoko sobie ceni często nie zdając sobie z tego sprawy, a jeszcze częściej, nazywając to po prostu „tym, co mi się podoba”.
Salon to miejsce, gdzie gromadzi się cała rodzina. Jego charakter określają zarówno osoby, które w nim przebywają, jak również przedmioty otaczające domowników: dekoracje, pamiątki, zapachy, muzyka. Integracja „w kręgu domowego ogniska” - bardzo istotny element łączący pokolenia – najczęściej odbywa się właśnie w „dużym pokoju”. Duża przestrzeń, ciepłe kolory, przytulny wystrój wnętrza nie wystarczy, by zapewnić rodzinie zasłużony wypoczynek – szczególnie gdy przynajmniej jeden z domowników jest alergikiem. Aby zmniejszyć możliwość wystąpienia objawów alergicznych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, należy już w momencie aranżacji salonu zastosować odpowiednie rozwiązania.
Jak informuje TVN24, w Stargardzie Szczecińskim realizowane jest dość oryginalne przedsięwzięcie- buduje się osiedle, którego mieszkańcami mają być seniorzy.
Brytyjczycy żyją w strachu przed utratą niezależności w jesieni życia. Upływające lata często prowadzą ku chorobie czy niepełnosprawności. A te z kolei utrudniają poruszanie się, zwłaszcza w pomieszczeniach nieprzystosowanych dla osób z dysfunkcjami. Samotne życie we własnym domu może stać się prawdziwym wyzwaniem. Jak ważki to problem pokazuje przeprowadzony w Wielkiej Brytanii sondaż.
Rozwód okazuje się być destrukcyjny nie tylko dla rodzin i przyjaciół par, które postanowiły się rozstać, ale także dla... środowiska naturalnego. Naukowcy z Uniwersytetu w Michigan w tygodniku „Proceedings of the National Academy of Sciences” opublikowali artykuł, z którego wynika, że rozwody mają wpływ na wzrost zanieczyszczenia na świecie.
70 % Polaków w wieku 18-29 lat wciąż mieszka z rodzicami. Co czwarta osoba nigdy się od nich nie wyprowadzi. Takie wyniki przyniosło pierwsze przekrojowe badanie „Jak mieszkamy?”, przeprowadzone przez TNS AISA na zlecenie GE Money Bank.
Moda na reorganizację domów opanowała amerykańskich seniorów. Będąc na emeryturze, właściciele zarówno niewielkich, jak i bardziej przestronnych mieszkań, co raz częściej decydują się na remonty, które dostosowują lokum do ich wymagań jako osób starszych. Seniorzy stają się liczną grupą konsumencką mającą sprecyzowane wizje wygodnego i funkcjonalnego mieszkania. Mogą je urzeczywistnić, gdyż dzieci opuściły już dom rodzinny, mieszkańcom zostaje więc do dyspozycji więcej przestrzeni i możliwości modyfikacji pomieszczeń.