Żucie gumy jest raczej postrzegane jako mało eleganckie i charakterystyczne dla ludzi młodych, ale warto po takie odświeżenie sięgnąć w każdym wieku, bo może ochronić zdrowie jamy ustnej.
Jedna z najpopularniejszych dolegliwości, przeziębienie to popularna nazwa stanu zapalnego górnych dróg oddechowych. Dotyka ono błony śluzowej gardła, nosa, krtani i najczęściej jest wywoływane przez różnego rodzaju wirusy. Przeziębienia przynajmniej raz w życiu doświadczył niemal każdy, zaś niektóre osoby chorują nawet kilka razy do roku. Jest ono traktowane jak nieprzyjemna dolegliwość, z którą "trzeba żyć, aż przejdzie". Warto jednak pamiętać, że zaniedbane przeziębienie, może prowadzić do groźniejszych chorób i powikłań zdrowotnych.
Każdemu zdarza się odczuwać znużenie i zniechęcenie. Jeśli takie samopoczucie nie ma u podstaw poważniejszych dolegliwości, a po prostu dokucza od czasu do czasu, istnieją proste sposoby na walkę z nim. Poniżej kilka z nich. Uczeni gwarantują, że podniosą chęć do działania.
Świeże zioła to niezbędny dodatek do naszych ulubionych dań. Pogłębiają ich smak i stanowią doskonałe uzupełnienie posiłków. Dzięki szczególnym właściwościom zdrowotnym wspomagają także przebieg kuracji odchudzających.
Rozpuszczalny błonnik, środki przeciwskurczowe i olejek z mięty pieprzowej rekomendują uczeni w leczeniu IBS (Irritable Bowel Syndrome, zespół jelita drażliwego).
Zgaga to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Objawia się pieczeniem, bądź bólem z przełyku spowodowanym przez cofanie się soku żołądkowego z żołądka do przełyku. Tymczasem odpowiednie odżywianie się może złagodzić problem.
Oto pięć ziół, które pomogą zwiększyć zdrowie mózgu, zmniejszyć bóle, a nawet pomóc w zasypianiu, no i łatwo się je uprawia, więc można spróbować zasadzić je we własnym ogródku, piszą redaktorzy AARP.
Za oknem szaleje jesień - niestety ta brzydsza jej część. Pada śnieg, deszcz i wieje porwisty wiatr. Ludzie chętnie przemykają jedynie do samochodów i na przystanki, a po powrocie do domu rozgrzewają się herbatą z sokiem z malin. To też czas, w którym rewelacyjnie sprzedają się suplementy mające pomóc nam zdrowo przetrwać tę pluchę i szarugę. Eksperci z sagazone proponują proste rady, które bez większych nakładów finansowych pozwalają zapobiec spadkowi formy i być pełnym energii.
Zioła stosowano w medycynie od wieków. Używano ich jako lekarstw na rozliczne choroby, ale i jako przyprawy wzbogacające smak potraw. Dziś dostępne są głównie w aptekach jednak jeśli ktoś dysponuje ogródkiem, bez zbytniego wysiłku sam może wyhodować te „medykamenty". Zioła nie są wymagającymi roślinami, łatwo też przygotować z nich napar czy ekstrakt. Jakie zioła stosowane są przy określonej dolegliwości wyjaśnia Jane Garton z sagazone.
Coraz częściej skarżymy się na problemy z gardłem: suchość, drapanie, nadwyrężone struny głosowe, męczącą potrzebę ciągłego chrząkania. Nie jest to ból gardła - świadectwo infekcji wirusowej czy bakteryjnej - ale przykry dyskomfort, który, szczególnie u niektórych z nas, pojawia się coraz częściej i praktycznie przez cały rok.
Przeziębienie jest zakażeniem górnych dróg oddechowych, czyli wirusowym zapalenie błony śluzowej gardła, nosa, krtani. Wywoływane jest przez ponad 200 wirusów, są to najczęściej: rinowirusy, koronawirusy i adenowirusy, nierzadko do zachorowania przyczyniają się wirusy pagrypy, tj. wirusy RS (respiratory syncytial virus). Proces chorobowy rozpoczyna się stopniowo dwa, trzy dni po zakażeniu wirusem.
Drobne niedyspozycje żołądkowe, zdarzają się każdemu. Nic nie łagodzi podrażnionego przewodu pokarmowego tak szybko i łatwo, jak mięta.
Naukowcy z University of Edinburgh opracowali nową syntetyczną mieszaninę, która prawdopodobnie mogłaby łagodzić ból wywołany artretyzmem lub innego typu schorzeniami układu nerwowego.